به رياست معاون توسعه مديريت و منابع انساني استاندار برگزار شد؛

به گزارش روابط عمومي استانداري يزد؛ " عباسعلي رضايي " روز پنج شنبه در اين جلسه كه در محل دفتر معاون توسعه مديريت و منابع انساني استاندار يزد برگزار شد، از تنظيم سند ترويج نماز استان در آينده خبر داد و افزود: روحانيون و فرهيختگان در  تنظيم اين سند بايد نقش فعالي داشته باشند.
وي برگزاري دوره هاي خاص آموزشي، تعطيلي تمامي جلسات اداري در هنگام اقامه نماز و نظارت بر  فعاليت شوراي اقامه نماز را از اقدامات موثر در ترويج  فريضه نماز دانست.
رضايي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به تغيير ساعات كاري در ادارات استان، كاهش مصرف انرژي در ساعات پيك مصرف را يكي از محسنات اين تغيير ساعات دانست.
وي همچنين بر اهميت مقوله عفاف و حجاب تاكيد كرد و نظارت بر عملكرد دستگاه ها در اين خصوص را خواستار شد.
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار نيز در اين جلسه با اشاره به تاكيدات رهبر معظم انقلاب اسلامي ( مد ظله العالي ) در زمينه امر به معروف و نهي از منكر، لازمه مقابله فراگير با دشمنان نظام را حضور آحاد مردم در صحنه هاي مختلف  دانست.
" غلامحسين دشتي " حضور مردم در صحنه ها را باعث پيروزي انقلاب  اسلامي و كسب موفقيت در دوران دفاع مقدس دانست و خاطر نشان كرد: رهبر معظم انقلاب اسلامي ( مد ظله العالي ) خواستار اين هستند كه هر فرد مسلمان، يك پاسدار دين و يك كانون فرهنگ باشد.
وي فريضه امر به معروف و نهي از منكر را نوعي تبادل دانش در جامعه دانست و آموزش، تبليغ، شناخت معروفات و منكرات و اتخاذ روش هاي مناسب در اين زمينه  را از وظايف ستاد امر به معروف و نهي از منكر برشمرد.
معاون استاندار همچنين از فعال سازي ستاد امر به معروف و نهي از منكر در اكثر شهرستان هاي استان يزد خبر داد.
رييس ستاد اقامه نماز استان نيز خواستار تامل بيشتر در آيات و روايات در خصوص اهميت نماز شد.
حجت الاسلام و المسلمين " حبيبيان " با اشاره به اهميت جايگاه نماز ، تحكيم ستون دين يعني نماز را باعث حل مشكلات اساسي جوامع اسلامي در تمامي زمينه ها دانست.
وي همچنين از تشكيل اتاق فكري در ستاد اقامه نماز استان در راستاي برنامه ريزي و تهيه سند جامع براي ترويج نماز در استان خبر داد.
 دبير شوراي اقامه نماز استانداري و دستگاه هاي تابعه نيز در ابتداي اين جلسه به تشريح دستورالعمل اجرايي اين شورا پرداخت.
" محمد مهدي عادل " همچنين برگزاري دوره آموزشي آداب و رسوم نماز، مسابقه كتابخواني براي خانواده ها و ارائه محصولات فرهنگي در خصوص نماز را از جمله اقدامات انجام گرفته در راستاي ترويج فرهنگ نماز اعلام كرد.