به گزارش روابط عمومي استانداري يزد، " محمد رضا فلاح زاده " روز شنبه در اين جلسه، استان يزد را داراي بالاترين ذخاير معدني در كشور دانست و افزود: 3170 واحد صنعتي فعال در استان يزد مشغول بكار مي باشند.
وي يكي از مشكلات پيش روي گسترش صنعت استان را مقوله آب عنوان و خاطر نشان كرد: رفع موانع پرداخت تسهيلات بنگاه هاي زودبازده، طرح آمايش و سرمايه در گردش واحدهاي توليدي بايد در اولويت كاري قرار گيرد.
استاندار يزد همچنين از آماده بودن پيشنهاداتي در راستاي حمايت هر چه بيشتر از صنعت استان خبر داد.
معاون وزير صنعت، معدن و تجارت نيز تبيين سياست هاي حمايتي و شناسايي روش هاي مرتبط در حوزه صنعت را از اولويت هاي كاري اين وزارت خانه دانست.
" محسن صالحي نيا " با اشاره به سفر جمعي از مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت به استان يزد، هدف از اين سفر را رصد مشكلات صنعت استان از زبان صنعتگران و بازديد از چند واحد صنعتي در استان عنوان كرد و تامين منابع مالي و سرمايه در گردش واحدهاي توليدي، برنامه ريزي در راستاي حل مشكل معوقات و بازپرداخت تسهيلات بانكي، شناسايي ظرفيت و منابع تسهيلات استان جهت اختصاص در بودجه 92 و حمايت از ظرفيت، مصرف، صادرات و چرخه توليد را از ديگر نتايج نشست هاي امروز استان يزد دانست.
وي در بخش ديگري از سخنان خود، تقويت واحدهاي توليدي، پشتيباني و تامين مواد اوليه بخش صنعت و توجه ويژه به مقوله صادرات را خواستار شد.
صالحي نيا همچنين هدفمندي يارانه ها در بخش صنعت در 4 محور اصلي نرخ ترجيحي در نهاده هاي انرژي، تامين منابع مالي و پولي از هدفمندي بصورت پشتوانه تسهيلات، تامين مواد اوليه و ظرفيت در كشور بصورت ذاتي و تامين نهاده هاي توليد در واحدهايي كه نياز ارزي دارند را مهم ارزيابي كرد.
معاون برنامه ريزي استاندار نيز اهميت توليد ملي در راستاي تحقق منويات رهبر معظم انقلاب اسلامي (مد ظله العالي) را يادآور شد.
" محمد رضا بابايي " همچنين از حل مسائل و مشكلات 15 واحد صنعتي طي جلسات امروز خبر داد.