به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري يزد، آيت الله " محمد رضا ناصري " روز سه شنبه در اين جلسه با تسليت ايام شهادت سيد و سالار شهيدان حضرت ابا عبدالله الحسين (ع)، اظهار داشت: شناخت مسائل مهم استان و پيشبرد آن بايد در اولويت كاري اين جلسات قرار گيرد.
امام جمعه يزد خاطر نشان كرد: پيامبر اكرم (ص) و ائمه اطهار الگوي ديني شيعيانند.
آيت الله ناصري با اشاره به ماهيت شيعي حزب الله لبنان، گفت: اين تشكيلات با روحيه مقاومت و ايستادگي خود شيعيان را سرافراز كرده است.
نماينده ولي فقيه در استان خاطر نشان كرد: با همدلي در سراسر كشور مشكلات را يكي پس از ديگري حل و دشمنان را مايوس خواهيم كرد.
استاندار يزد نيز ايام محرم را تسليت گفت و اظهار داشت: با الگو گرفتن از حضرت ابا عبدالله الحسين (ع) مي توانيم گرايشات اسلامي را در دنيا توسعه دهيم.
" سيد محمد ميرمحمدي "  مجمع نمايندگان را تجلي وحدت و همدلي دانست و افزود: همفكري مسئولان استان فرآيند پاسخگويي جامع تر به نيازهاي مردم و حل بهتر مشكلات را به دنبال دارد.
نماينده مردم ابركوه، بافق، بهاباد، خاتم و مهريز در مجلس شوراي اسلامي نيز با اشاره به خوشنامي مردم استان يزد در كشور، وجود تعادل در استان را خواستار شد.
حجت الاسلام والمسلمين " دخيل عباس زارع زاده " نبود زير ساخت كافي را علت مهاجرت مردم روستا ها و شهرهاي استان به مركز استان عنوان كرد و گفت: حوزه استحفاظي من دچار محروميت شديد است و بايد توجه ويژه اي به اين بخش صورت پذيرد.
وي وجود امكانات در روستاها را ضرورتي براي جلوگيري از مهاجرت روستائيان به شهرها دانست.
نماينده مردم اردكان در مجلس شوراي اسلامي نيز با اشاره به اينكه به علت نبودن آمايش سرزمين،  بدون شناخت ظرفيت ها و قابليت هاي استان كاري انجام مي شود، فراهم نمودن زير ساخت پس از شناخت ظرفيت را مهم ارزيابي كرد.
" محمد رضا تابش " حل معضل آب، توجه به ميراث فرهنگي، قطب علمي شدن و قطب درماني شدن را از اولويت هاي استان يزد برشمرد.
نماينده مردم يزد و اشكذر در مجلس شوراي اسلامي نيز اظهار داشت: توسعه در سايه يكپارچگي و يكپارچگي در سايه همدلي مسئولان است.
" محمد صالح جوكار " استفاده از تمامي ظرفيت هاي فكري و عملي استان در راستاي پيشبرد مشكلات استان را خواستار شد و گفت: قابليت شهرستان ها بايد شناسايي شود و از نگاه بخشي بر حذر باشيم.