معاون برنامه ريزي استاندار يزد:

به گزارش روابط عمومي استانداري به نقل از فرمانداري تفت، محمدرضا بابايي با بيان اين كه هر چه از دستاوردهاي عظيم معنوي پيروزي انقلاب اسلامي بگوييم باز حق مطلب را ادا نكرده ايم اظهار داشت: به بركت همين نعمت هاي بزرگ معنوي است كه امروز دشمنان قسم خورده مردم و انقلاب، به رغم تمامي توطئه ها كاري از پيش نبرده و در برابر وحدت و يكپارچگي مردم مايوس شده اند.
وي جنگ تحميلي، ترور مقامات عالي نظام و دانشمندان هسته اي و تحريم هاي اقتصادي را از جمله توطئه هاي استكبار بر عليه مردم ايران اسلامي عنوان كرد و گفت: عليرغم تمام نيرنگ ها و دشمني هاي صورت گرفته، ايران اسلامي با سرفرازي در عرصه هاي جهاني عرض اندام كرده و شتابان به سمت قله هاي رشد و ترقي در حركت است.
بابايي در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به اقدامات مهم صورت گرفته طي سالهاي اخير در استان يزد اظهار داشت: يزد به عنوان دومين استان معدني كشور محسوب مي شود و در اين عرصه از قابليت و توانمندي بالايي برخوردار است. وي با بيان اين كه در اين رابطه طي سالهاي اخير به موضوع فراوري مواد معدني توجه ويژه اي صورت گرفته است افزود: به عنوان نمونه طي چند سال گذشته در حوزه فولاد، در استان يزد 9 ميليون تن ظرفيت توليد تعريف شده است كه دستاورد مهمي براي استان به شمار مي آيد.
معاون استاندار با بيان اين كه استان يزد در حوزه كاشي و سراميك از قطب هاي كشور بوده و توليد 25 درصد از منسوجات كشور نيز در يزد صورت مي گيرد ادامه داد: سندهاي توسعه استاني در بخش هاي مختلف به عنوان نقشه راه تدوين شده است كه تدوين اسناد توسعه شهرستان ها نيز در دست اقدام است. وي افزود: در همين رابطه،  مطالعات سند توسعه شهرستان تفت نيز به پايان رسيده و ساير مراحل آن در دست پيگيري است.
بابايي با اشاره به قابليت هاي بالاي شهرستات تفت در عرصه هاي مختلف خاطرنشان كرد: از آنجا كه حفاظت از آب و هواي پاك و مطلوب شهرستان تفت هميشه مدنظر بوده است لذا استقرار صنايع غير آلاينده و پاك در تفت در دستور كار است.
وي با اشاره به قابليت هاي بالاي شهرستان تفت در عرصه هاي كشاورزي، اقدامات مهم صورت گرفته در اين رابطه را يادآور شد.
معاون استاندار يزد خدمات و تلاش هاي فرماندار تفت در مسير رشد و توسعه اين شهرستان را ستود و اظهار داشت: با پيگيري هاي مناسب و شايسته فرماندار، شهرستان تفت يكي از شهرستانهاي پيشرو استان در جذب منابع بانكي در حوزه كشاورزي به شمار مي آيد.
وي با بيان اين كه شهرستان تفت با توجه به توانمندي بالاي خود قابليت خدمت رساني به استان و حتي كشور را نيز دارد خواستار تلاش بيش از پيش همه دست اندر كاران و مسئولان شهرستان تفت در مسير رشد و تعالي اين شهرستان شد.
معاون استاندار يزد در پايان با قدرداني از مردم ولايتمدار، فهيم و عالم تفت، آمادگي مديريت استان را براي تقويت بيش از پيش شهرستان تفت اعلام كرد.

همچنين معاون برنامه ريزي استاندار در معيت فرماندار شهرستان تفت در حاشيه مراسم عبادي و سياسي نماز جمعه اين شهر از مصلاي شهرستان تفت بازديد و در جريان مسائل و نيازهاي اين طرح قرار گرفت.
در اين بازديد فرماندار تفت با ارائه گزارش اجمالي در خصوص پروژه ساخت و تكميل مصلاي تفت به عنوان نماد مراسم نماز جمعه اين شهرستان، خواستار تسريع در روند ساخت و احداث اين مكان شد.