وزير تعاون،كار و رفاه اجتماعي:

به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري يزد،"اسدالله عباسي" روز سه شنبه در اولين گردهمايي ملي كانونهاي كارآفريني كشور كه در محل هتل مشيرالممالك يزد برگزار شد، با اشاره به نامگذاري امسال به "سال حماسه سياسي، حماسه اقتصادي" گفت: اين موضوع بايد به معناي واقعي در گستره ايران اسلامي فرهنگ سازي شده و مفهوم حماسه نيز تبيين شود.
وي كار آفريني را يكي از گامهاي مهم در عرصه حماسه اقتصادي دانست.
وزير تعاون،كار و رفاه اجتماعي نرخ بيكاري در يزد را 6 درصد اعلام و تصريح كرد: اگر كار بيشتري در زمينه كار آفريني صورت گيرد، اين نرخ باز هم كاهش مي يابد.
عباسي خواستار ايجاد تعاونيهاي دانش بنيان در استان يزد شد و بر حمايت وزارت تعاون از اين تعاونيها تاكيد كرد.
استاندار يزد نيز در سخناني به اهميت كار آفريني پرداخت و با اشاره به گفتمان امام راحل عظيم الشأن(ره) و رهبر معظم انقلاب(مدظله العالي) در خصوص كار و تلاش ، بر ترويج فرهنگ كار در جامعه و استفاده از نيروهاي خلاق تاكيد كرد.
"محمد رضا فلاح زاده" خواستار توسعه بازارهاي هدف كالاهاي ايراني به ويژه در قاره آفريقا، راه اندازي شوراي عمران و اقتصاد و توجه به نقش سه جانبه گرايي در مقوله كارآفريني شد.
عالي ترين مقام اجرايي استان امنيت،توجه به آموزش و توجه به كارهاي زيرساختي را سه اصل بستر كار آفريني عنوان كرد.
وي گفت :در حوزه هاي برنامه ريزي و كارآفريني: سه اصل استفاده از تجربه تاريخي، تجزيه و تحليل وضعيت فعلي و نگاه به آينده در راستاي هدف گذاري خوب ، بايد مورد توجه برنامه ريزان و كار آفرينان قرار گيرد.
وي در خصوص اهميت كارهاي زيرساختي اظهار داشت: شهيد محراب؛ حضرت آيت الله صدوقي(ره) از همان ابتداي پيروزي انقلاب اسلامي،نياز استان يزد به آب را مطرح و پيگيري كردند.
فلاح زاده تصريح كرد: آبي كه به يزد منتقل مي شوداز تونلهاي كوهرنگ 1و2و3 و خدنگستان تامين مي گردد و از گلوي تشنه مردم يزد پائين مي رود و يك قطره از آن در كشاورزي مطرح نمي شود.
استاندار در بخش دوم سخنان خود، حضور موثر عالمان رباني- كه به تمامي ابعاد دين توجه دارند-، استفاده از نخبگان در حوزه هاي گوناگون و توجه ويژه به بهره برداري از پتانسيلهاي موجود در هر شهرستان را از برنامه هاي مورد توجه استان يزد در مسير توسعه دانست.
اين مقام مسئول اجراي عدالت در سرمايه گزاري و كار آفريني و اعطاي مشوقهاي ملكي، بانكي و مالياتي به استانهاي محروم و شهرهاي محروم استان يزد را خواستار شد.
فلاح زاده در بخش ديگري از سخنان خود، اظهار داشت: شركت الكترو كويريزد با مديريت و بهره گيري از علوم و دانش روز مطابق با استانداردهاي جهاني و تأمين كننده اكثر نيازمنديهاي صنعتي كشور خصوصا در حوزه هاي پتروشيمي و پالايشگاه به عنوان كار آفرين برتر انتخاب شده است.