به گزارش روابط عمومي استانداري يزد، مديركل مديريت بحران استان يزد، در اين مراسم كه عصر روز شنبه در محل تالار غدير يزد برگزار شد، با اشاره  به 4 مرحله اصلي مديريت بحران، مهندسي را به معناي پيشگيري دانست.
"غلامرضا برزگري" ضمن گراميداشت روز مهندس، با اشاره به وقوع 15 نوع حادثه  در استان يزد، اهميت كار مهندسين را يادآور شد.
وي گفت: از 43 نوع حادثه شناخته شده در جهان،34 حادثه در كشورمان ثبت شده كه 15 نوع آن در استان يزد به وقوع پيوسته است.
مديركل مديريت بحران استان يزد، خشكسالي، سيل، زلزله، صاعقه و... را از جمله حوادث طبيعي استان يزد برشمرد.
برزگري اثرات پديده خشكسالي را يادآور شد و گفت: استان يزد از نظر نزولات جوي در  13 سال متوالي ، در وضعيت خيلي خشك قرار داشته است.
وي در پايان ، روز مهندس را به جامعه مهندسين استان يزد تبريك گفت و ضمن ارج نهادن به تلاش مهندسان اين ديار، از برگزار كنندگان اين مراسم تشكر و قدرداني كرد.
معاون سياسي و امنيتي استاندار كرمان نيز در سخناني، عظمت آيات الهي را يادآور شد و گفت: آفرينش انسانها با قيافه هاي متفاوت و اثر انگشتان گوناگون، نشانه اي از نشانه هاي بزرگ مهندس هستي است.
" كمالي" نظارت قدرتمند خداوند را متذكر شد و گفت: مهندسان ناظر بايد رسالت خود را مدنظر قرار داده، صادق الوعد و پايبند به امانت خود باشند.
وي بالاترين ركن كار مهندسان را صبر و شرح صدر دانست و افزود: خودسازي،آگاهي نسبي به قوانين ساختمان، مطالعه اسناد بالادستي، عمل بر اساس آيين نامه ها و انتخاب همكاران توانمند از اصول كار مهندسان است كه بايد مورد توجه جدي آنان قرار بگيرد.
معاون سياسي و امنيتي  استاندار كرمان، بر رسالت مهندسان تاكيد كرد و گفت: 300 آيه از قرآن كريم درباره مديريت است و موضوع پيشگيري 1900 بار در قرآن كريم مورد تاكيد واقع شده است.
كمالي، اتمام بازسازي شهر بم را يادآور شد و اظهار داشت: همه شرايط كار يك مهندس، امكانات نيست بلكه در اين ميان مديريت و تدبير از درجه اهميت بالاتري برخوردار است.