به گزارش روابط عمومي استانداري يزد، " سيد محمد ميرمحمدي " در اين ديدار ضمن تسليت ايام سوگواري حضرت ابا عبدالله الحسين (ع)، اظهار داشت: توفيقات هيات ايراني مذاكره كننده در دفاع از حق ملت ايران و به رسميت شناخته شدن حق غني سازي ايران در جهان، دستاورد بزرگي است.
وي در ادامه با يادآوري نامگذاري سال جاري توسط رهبر معظم انقلاب اسلامي ( مد ظله العالي ) به نام حماسه سياسي و حماسه اقتصادي، گفت: حماسه سياسي با حضور مردم در صحنه انتخابات شكل گرفت و به دنيا ثابت شد كه مردم ايران هميشه و در همه حال همدل و همگام با نظام مقدس جمهوري اسلامي هستند.
ميرمحمدي افزود: حماسه اقتصادي نيز قدم به قدم در حال موفقيت است كه يكي از موارد آن همين توافقات در مذاكرات هسته اي  اخير مي باشد.
وي در بخش ديگري از سخنان خود، با اشاره به اينكه مناطق محروم از 10 سال معافيت مالياتي برخوردار هستند، اظهار داشت: سرمايه گذار با توجه به معافيت مالياتي راغب به سرمايه گذاري در مناطق محروم است.
استاندار همچنين بدهي شهرداري مهريز را قابل حل دانست و گفت: اين ارگان مي تواند با توسعه ساخت و ساز و واگذاري زمين با كاربري هاي خاص، درآمدزايي داشته و مشكلات خود را مرتفع كند البته بايد راهكارهاي ديگر نيز بررسي شود.
عالي ترين مقام اجرايي استان در خصوص خط دوم انتقال آب به استان يزد، خاطر نشان ساخت:  همه مردم كشور بايد از حقوق حقه خود برخوردار باشند، انفال سرمايه ملي است و در اين راستا ديداري با وزير نيرو صورت خواهد گرفت.
وي گفت: تدبير شده كه مسير خط انتقال دوم آب به استان يزد از مسيري باشد كه مورد حفاظت محيط زيست بوده و از نزديكي شهر يا روستايي عبور نكند تا حوادث سال گذشته خط اول انتقال آب تكرار نشود.
استقرار صنايع تبديلي، جابجايي پاسگاه ايست و بازرسي، گازرساني به روستاهاي محروم، ساماندهي جاده، تفرجگاه و ديوارهاي حاشيه رودخانه در منطقه ميانكوه و ايجاد زير ساخت مناسب در شهرك صنعتي از جمله موارد اشاره شده در ديدار مسئولان شهرستان مهريز با استاندار يزد بود.
امام جمعه مهريز نيز با بيان اينكه مردم مهريز مظلوم هستند، گفت: شهرستان مهريز نه قطب تجاري و نه قطب صنعتي و كشاورزي است لذا اين شهرستان نياز به صنايع تبديلي دارد.
حل مشكل آب و برق شهرك صنعتي، عدم تخصيص آب خط انتقال اول استان يزد به شهرستان مهريز و ساماندهي راه هاي مواصلاتي مناطق ييلاقي شهرستان همچون هنزا، بنادك السادات و منشاد از جمله تاكيدات حجت الاسلام و المسلمين " علي برهان " بود.
فرماندار مهريز نيز اظهار داشت: مهمترين ظرفيت شهرستان مهريز نيروي انساني فرهيخته و مستعد است.
" مهدي كياني مقدم " عدم استفاده شهرستان از منابع مناطق محروم، وجود تنها يك بخش در شهرستان و كمبود آب را از اهم مسائل پيش روي اين شهرستان بيان كرد.