استاندار يزد:

به گزارش روابط عمومي استانداري يزد،"محمد رضا فلاح زاده" شنبه شب در مراسم اختتاميه اولين جشنواره استاني مطبوعات، خبرگزاريها و سرپرستي روزنامه هاي سراسري، ضمن تبريك ايام الله دهه مبارك فجر، نقش مطبوعات در پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي را يادآور شد و اظهار داشت: پيروزي انقلاب، مرهون روشنگري و آگاهي بخشي مطبوعات و روزنامه ها بود.
وي افزود: در دوران دفاع مقدس،تنها وسيله ارتباطي در سنگر رزمندگان اسلام، همين روزنامه ها و نشريات بود و پس از آن نيز مطبوعات در پيشرفت كشور، نقش سازنده اي داشته اند.
عالي ترين مقام اجرايي استان، درتبيين رشد كمي و كيفي نشريات استان يزد، گفت: اول انقلاب تنها يك نشريه در استان يزد فعال بود، در سال 84 ، تعداد نشريات استان38 نشريه بوده و اكنون اين ميزان به 103 نشريه افزايش يافته است.
فلاح زاده تصريح كرد: اين رشد زماني مي تواند بارور شود كه اين مجموعه با هم يد واحد باشند.
استاندار يزد همچنين از برگزاري 72 نشست خبري استاندار،معاونين استاندار،مديران كل استانداري،مديران استان و فرمانداران توسط روابط عمومي استانداري در 5 سال گذشته خبر داد و اظهار داشت: به طور ميانگين هر 25 روز يك نشست خبري برگزار شده است.
وي افزود: از ابتداي امسال تاكنون 60 نفر از مسئولين استان در نشستهاي خبري حضور داشته اند.
فلاح زاده در بخش دوم سخنان خود با اشاره به بيانات حضرت امام خميني(ره) و رهبر معظم انقلاب(مدظله العالي) نقد و نظارت منصفانه، اطلاع رساني صادقانه و تبادل افكار در جامعه را از وظايف خطير مطبوعات برشمرد.
وي بر تدوين سند چشم انداز براي توسعه رسانه هاي استان و تبيين نحوه عمل رسانه و تعامل با رسانه ها تاكيد كرد.
استاندار يزد همچنين از آمادگي براي واگذاري بخشي از زمين هاي در اختيار موسسه كوثر براي ايجاد دهكده مطبوعات با رعايت قوانين و مقررات حاكم بر اين زمينها خبر داد.
  وي از برگزاركنندگان و دست اندركاران اولين جشنواره استاني مطبوعات، خبرگزاريها و سرپرستي روزنامه هاي سراسري تشكر و قدرداني كرد.
فلاح زاده در بخش ديگري از سخنان خود، به بيان دستاوردهاي انقلاب اسلامي در حوزه هاي مختلف پرداخت و با اشاره وضعيت بد فرهنگي در زمان طاغوت پهلوي، اظهار داشت: قبل از انقلاب براي توليد، توزيع و فروش مشروبات و ايجاد مراكز فساد از سوي حكومت، مجوز رسمي صادر مي شد اما  با پيروزي انقلاب برخي از ارزشهاي تعطيل شده احيا شد و اسلام علوي و عاشورايي رواج يافت.
وي تصريح كرد: بناي جمهوري اسلامي پياده كردن احكام اسلامي بوده است.
در ابتداي اين مراسم، مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان، گزارشي از روند برگزاري اولين جشنواره استاني مطبوعات، خبرگزاريها و سرپرستي روزنامه هاي سراسري ارائه كرد.
"بهرام عبدالحسيني" تعداد آثار رسيده به دبيرخانه جشنواره را 584 اثر اعلام كرد.
در اين مراسم از 50 نفر از برگزيدگان اين جشنواره تجليل شد.