به گزارش روابط عمومي استانداري يزد، "سيد محمد ميرسعيدي" از رسيدگي به مناطق محروم به عنوان مهمترين خصوصيت طرح هجرت سه ياد كرد و گفت: عمده ترين فعاليت هاي بسيج سازندگي رسيدگي به مناطق محروم خصوصا روستاها است.
وي در اين نشست كه با حضور نمايندگان بسيج، صدا و سيما، آموزش و پرورش ، دانشگاه شهيد صدوقي و ساير اعضاي كارگروه در دفتر معاونت عمراني استانداري برگزار شد، اظهار داشت : با توجه به كمبود اعتبارات عمراني در سال جاري يك سري از اقداماتي كه از بخش خصوصي صورت مي گرفت از طريق بسيج سازندگي پيگيري مي شود.
ميرسعيدي از خدمات بسيج سازندگي در عرصه هاي مختلف علوم پزشكي ،جهاد كشاورزي ، آموزش و پرورش، منابع طبيعي و ساير ارگان هاي مربوطه تقدير كرد و گفت: فعاليت هاي مفيد بسيج در اين عرصه ها نشانگر فعال بودن نيروهاي بسيجي است.
 وي بر پيگيري واحد عمراني استانداري براي پيشبرد برنامه هاي طرح هجرت سه تأكيد نمود.
مسئول سازمان بسيج سازندگي استان يزد در اين نشست با ارائه گزارشي از اقدامات بسيج در عرصه هاي مختلف  اظهار داشت: بيش از 85 طرح زود بازده در منطقه محروم بهاباد به دست بسيجيان در حال اجراست.
سرهنگ پاسدار هادي نژاد از اعزام اكيپ هاي پزشكي به مناطق محروم خبر داد و گفت: در يك ماه گذشته 7 دوره اكيپ پزشكي به منظور ارائه خدمات بهداشتي درماني به مناطق محروم طبس و بهاباد اعزام شده اند.
پيگيري مصوبات اولين جلسه كارگروه و تهيه مستند تلويزيوني از فعاليت هاي بسيج سازندگي از مهمترين مصوبات اين نشست بود.
گفتني است سازمان بسيج سازندگي به فرمان مقام معظم رهبري از سال 79 و به منظور برنامه ريزي جهت غني‌سازي اوقات فراغت با استفاده از نيروي نشاط جوانان ، خدمات‌رساني به مناطق محروم و شناسايي زمينه‌هاي اشتغال تشكيل شد.