پیام تبریک استانداریزد به مناسبت هفته کتاب ،کتابخوانی و کتابدار

استاندار یزد در پیامی هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار را به کتابداران، فعالان حوزه کتابخوانی و اهالی کتاب تبریک گفت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، دکتر مهران فاطمی؛ استاندار یزد در این پیام آورده است:

کتاب، نقطه عطف آگاهی و دانایی است و بی تردید یکی از فرهنگ هایی که می تواند جامعه را به سمت بصیرت و فضیلت رهنمون سازد، فرهنگ اصیل کتاب و کتابخوانی است.

مسیر فرزانگی و فرهیختگی جز از راه انس گرفتن با کتاب خوب و دل سپردن به این یار مهربان ممکن نیست و یکی از مهم ترین دریچه های یادگیری و آموختن، پنجره روشن کتاب خوب است که راه را به سمت رشد و پیشرفت فرد فراهم می آورد. بی جهت نیست که رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی) از متفکران می خواهند به مسئله ارائه و تولید کتاب خوب و لازم برای مردم، به چشم یک نیاز فوری جامعه و کشورشان بنگرند.

در این میان استان دارالعلم یزد که عنوان پایتخت کتاب ایران را در کارنامه خویش به ثبت رسانیده و عالمان وارسته و نویسندگان تراز اولی را به عرصه فرهنگی کشور معرفی نموده است، باید در زمینه توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی پیش قراول باشد که این مهم، نیازمند آگاهی بخشی بیشتر به بدنه اجتماعی و تلاش وافر و مستمر دست اندرکاران حوزه فرهنگی استان است.

   اینجانب با تبریک صمیمانه فرا رسیدن هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار، از خدمات و تلاش های دست اندرکاران خدوم عرصه ترویج فرهنگ کتابخوانی به ویژه کتابداران، نویسندگان، فرهیختگان و  همه فعالان  عرصه  چاپ و نشر کتاب قدر دانی نموده و موفقیت همگان را  در  پرتو  الطاف  بی دریغ الهی  ودر راستای آرمان های متعالی امام راحل عظیم الشان  (ره) از درگاه حضرت دوست  مسئلت می نمایم.

افزودن نظرات