47

استانداریزد:

وضعیت برخی محلات یزد، شایسته شهر جهانی نیست

به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد، مهران فاطمی روز جمعه در نشست تصمیم گیری مشکلات محلات خیرآباد و عیش آباد که بعد از بازدید از این مناطق و با حضور جمعی از مدیران در محل سالن اجتماعات فرمانداری یزد برگزارشد افزود: این دو محله بیش از ۸۰ شهید تقدیم انقلاب کرده اند و همواره همچون دیگر مردم دارالعباده یزد پای کار انقلاب بودند و لذا برخی از کاستی هایی که در بازدید امروز مشاهد شد، زیبنده نیست و باید در سریعترین زمان ممکن مشکلات رفع شود.
وی ادامه داد: آزادسازی بلوار ورودی این منطقه که معضلی ۳۰ ساله و یکی از مطالبات به حق مردم است باید در دستور کار قرار گرفته و تکمیل شود.
استاندار یزد گفت: می توان با مشارکت خود مردم نسبت به آزادسازی بقیه این مسیر اقدام کرد، همچنین به صورت مشارکتی بخشی از این آزادسازی ها  با همکاری شهرداری  و اداره راه و شهرسازی انجام شده و این معضل رفع شود.
فاطمی ادامه داد: با محوریت دفتر فنی استانداری و راه و شهرسازی، شهردار، فرماندار و دادستان محترم نسبت به تصمیم گیری در مورد ادامه این مسیر اقدامات لازم صورت گیرد و این مطالبات مردم که انباشته شده برآورده شود و حداقل برای ۲۰ سال آینده باید برنامه ریزی جهت محلات انجام شود و هر چند قدردان کارهای انجام شده هستیم اما در کنار آن مطالبه کاستی ها و رفع آنها باید در دستور کار قرار گیرد.
استاندار یزد در مورد دستور کار دیگری در رابطه با احداث یک باب کتابخانه در این مناطق گفت: طی برآوردی که انجام شده، نزدیک ترین کتابخانه در فلکه سوم آزادشهر قرار دارد و هیچ گونه کتابخانه ای در این مناطق نیست و لذا در صورتی که مشارکت خیرین در هر کدام از محلات از خیرآباد و عیش آباد و آزادشهر انجام گیرد، آماده مشارکت جهت ساخت کتابخانه در هر کدام از این مناطق هستیم و حمایت می کنیم.
فاطمی ادامه داد: وجود یک کتابخانه و همچنین گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی نقش مهمی در کاهش معضلات اجتماعی دارد و هر چقدر کتابخانه گسترش یابد از این معضلات کاسته خواهد شد، اما متاسفانه در این مناطق هیچ گونه کتابخانه ای وجود ندارد، همچنین در زمینه زمین ورزشی نیز هیچ گونه فضایی در نظر گرفته نشده است.
استاندار یزد با اشاره به بازدید از مدرسه شهید پارساییان در محله عیش آباد گفت: اینکه فرزندان ما در این دبستان دخترانه و در یک فضای ۹ متری بیش از ۳۰ دانش آموز در یک کلاس تحصیل می کنند برایم ناراحت کننده بود و باور پذیر نیست که در حاشیه شهر یزد چنین مدارسی وجود داشته باشد و باید ساخت یک مدرسه جدید در دستور کار ارگان های مربوطه قرار گیرد.

نوشته شده توسط فرمانداری یزد

دیدگاه ها

افزودن نظرات

اخبار مرتبط

هیچ نتیجه‌ای یافت نشد.