به گزارش روابط عمومی استانداری یزد، محمدرضا فلاح زاده در این پیام آورده است: 14 خردادماه، سالروز رحلت جانسوز بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران بار دیگر فرا می رسد و آرمانهای بلند آن مرد الهی و مطهر، همچون خورشیدی در آسمان جانها تلالو می گیرد. حضرت امام خمینی(ره) به اسلام عزت بخشيد و پرچم قرآن را در جهان به اهتزاز درآورد،  ملت ايران را از اسارت بيگانگان نجات داد و به آنان غرور و شخصيت و خودباوري بخشيد و اميد را در دلهاي ملل تحت ستم جهان زنده كرد. در حالی که همه قدرتهای های مستکبر و شیاطین دنیا در صدد منزوي كردن دين و معنويت و ارزشهاي اخلاقي بودند حضرت امام خمینی با ایجاد نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بار دیگر با تکیه بر اسلام ناب محمدی(ص) فضایل اخلاقی و معنوی را احیاء کرد و جان دوباره بخشید. نقش بنیانگذار جمهوری اسلامی در پیروزی ملت رشید ایران آنچنان رفیع و استوار است که به فرموده مقام معظم رهبري: اين انقلاب بي‌نام و نشان او در هيچ جاي جهان شناخته شده نيست. حضرت امام خميني (ره) عبد صالحی بودكه با رهبري و هدايت انقلاب عظيم امت خداجوي ايران اسلامي رسالت تاریخی خود را به انجام رساند‌ و زمينه ساز انقلاب جهاني آخرين حجت حق، حضرت ولی عصر– عجل الله تعالي فرجه الشريف –   بر روي كرة خاكي گرديد.
قیام 15 خرداد نیز به عنوان یکی از رویدادهای جاودان و تاثیرگذار در شکل گیری انقلاب اسلامی مردم ایران به شمار       می رود به نحوی که امام راحل عظیم الشان در این باره می فرمایند: 15 خرداد سند زنده مخالفت شجاعانه ملت ایران در مقابل استبداد عمال اجانب و در قبال استعمار چپ و راست بود و در جای دیگری تاکید می کنند: «قیام پانزده خرداد اسطوره قدرت ستم شاهی را در هم شکست و افسانه‏ها و افسون‏ها را باطل کرد. شهادت جوانان رشید و زنان و مردان در آن روز، سد عظیم قدرت شیطانی را از بنیان سست کرد. خون سلحشوران کوخ‏نشین، کاخ‏های ستم را درهم کوبید. ملت عظیم‏الشأن با قیام و نثار خون فرزندان عزیز خویش، راه قیام را برای نسل‏های آینده گشود و ناشدنی‏ها را شدنی کرد.»
این یوم ا... نهالی است که به دست پیر مراد انقلاب در سرزمین مستعد جان‏های مردم کاشته شد، جوانه زد و با خون  مردان الهی آبیاری شد و سرانجام در بهمن 57 به ثمر رسید. امروز ما به عنوان وارثان این میراث گرانبها و ارزشمند، وظیفه سنگین محافظت، پیراستن و آراستن این شجره طیبه را به عهده داریم که باید پاسدار و قدردان آن باشیم.
اينجانب با عرض تسليت سالگرد جانگداز رحلت حضرت امام خميني(ره) و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای قیام 15 خرداد، ضمن دعوت از آحاد مردم براي شركت گسترده در مراسم هايي كه به همين مناسبت در حرم مطهر حضرت امام(ره) و در استان برگزار مي گردد، بار ديگر با آرمان هاي بلند بنيانگذار نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران و شهداي اسلام  تجديد ميثاق كرده و از درگاه خداوند متعال موفقیت همگان را در ادامه راه آنان در ظل توجهات حضرت ولي عصر(عج) و تحت زعامت  مقام معظم رهبري حضرت آيت ا... العظمي خامنه اي(مدظله العالي) مسئلت مي نمايم.