ثبت نام از داوطلبان شوراهای روستا از ۱۶ فروردین آغاز شد

اعلام ۴روش غیر حضوری و حضوری


رئیس ستاد انتخابات استان یزد گفت: ثبت نام داوطلبان شوراهای روستایی از امروز دوشنبه 16 فروردین همزمان با سراسر کشور در استان یزد آغاز شد.

به گزارش ‌اداره کل روابط عمومی استانداری یزد،احمد ترحمی با اعلام این خبر اظهار داشت:
انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا در ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ در سراسر کشور برگزار می گردد.
وی افزود: مقدمات کار طبق قانون و جدول زمان بندی انتخابات فراهم شده و از امروز روز دوشنبه ۱۶ فروردین داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی روستایی می توانند به مدت یک هفته برای ثبت نام اقدام کنند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار  تصریح کرد: ثبت نام داوطلبان انتخابات ششمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا از روز دوشنبه ۱۶ فروردین ماه آغاز و تا پایان ساعت ۱۸ عصر روز یکشنبه ۲۲ فروردین ماه مجموعه به مدت ۷ روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۸ عصر ادامه خواهد داشت.
وی افزود: داوطلبان به چهار روش می توانند ثبت نام کنند که روش نخست از طریق اپلیکیشن موبایلی،  بارگذاری از پورتال وزارت کشور و دریافت کد رهگیری است.
 ترحمی گفت: روش دوم ثبت نام از طریق نسخه کامپیوتری و دریافت کد رهگیری و روش سوم ثبت نام از طریق دفاتر پیشخوان دولت و دریافت کد رهگیری روش چهارم ثبت نام از طریق مراجعه حضوری به بخشداری های استان از ساعت ۸ الی ۱۸ عصر است.
وی تاکید کرد: برابر ماده ۳۲ قانون بندهای  ۱،۲،۳  مسئولینی که مشمول استعفا می شوند باید قبل از ثبت نام استعفا داده و به هیچ وجه در آن پست مشغول نباشند و هنگام ثبت نام اصل استعفا نامه را ارائه دهند.
رئیس ستاد انتخابات استان یزد با اشاره به این که تمهیدات و زیر ساخت لازم برای برگزاری انتخابات آینده فراهم شده است افزود: برنامه ریزی لازم صورت گرفته که بتوانیم در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری مشارکت حداکثری داشته باشیم زیرا حضور مردم و مشارکت حداکثری آنها علاوه بر این که باعث یاس و ناامیدی دشمنان می شود باعث اتحاد، انسجام و استحکام نظام نیز خواهد بود بنابراین از کلیه کسانی که تمایل و شرایط لازم را برای ثبت نام دارند دعوت می شود در فرصت تعیین شده برای ثبت نام اقدام نمایند.
ترحمی در پایان یاد آور شد در استان یزد مجموعا ۳۸۸ روستا دارای شرایط برگزاری انتخابات و تشکیل شورا هستند
تعداد روستاهای دارای شورای سه نفره بر حسب جمعیت ۳۶۵ روستا و ۲۳ روستا نیز دارای شورای ۵ نفره خواهند بود
آدرس کوتاه :