در جریان سفر یکروزه استاندار یزد به شهرستان بافق صورت گرفت:

افتتاح، بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی 8 پروژه به ارزش 6270 میلیارد ریال


در جریان سفر یک روزه استاندار به بافق انجام شد، 8 پروژه به ارزش 6270 میلیارد ریال افتتاح، بهره برداری و کلنگ زنی شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، دکتر طالبی در حاشیه سفر یک روزه خود به شهرستان بافق، با اشاره به پروژه های افتتاح یا کلنگ زنی شده در جریان این سفر، اظهارداشت: مجموع سرمایه گذاری انجام شده در این پروژه ها شش هزار و ۲۷۰ میلیارد ریال از بخش دولتی و بخش خصوصی است.
وی ادامه داد: این هشت پروژه و به ویژه مجموع سرمایه گذاری های انجام شده در حوزه صنایع جوار معدنی و تولید فسفات و دیگر برنامه هایی که در حوزه اورانیوم، آهن و سرب و روی پیگیری می شود، می تواند آینده بسیار خوبی را فراروی توسعه شهرستان بافق قرار دهند.
دکتر طالبی در ادامه با اشاره به ضرورت تکمیل چرخه تولید فولاد در استان یزد، اظهارداشت: یکی از زنجیره های تکمیل این چرخه، مربوط به معدن فسفات اسفوردی است که در این راستا به منظور ایجاد ارزش افزوده هرچه بیشتر، نسبت به ایجاد صنایع جوار معدنی اقدام خواهد شد.
استاندار یزد این منطقه را بهشت متنوع معادن ایران دانست و گفت: در گستره جغرافیایی محدودی از این منطقه؛ از مسیر سه چاهون به سمت کوشک، معادن سرب و روی، فسفات، اورانیوم و معادن عناصر نادر خاکی وجود دارد که این مهم نشاندهنده موقعیت استراتژیک و بسیار مهم این منطقه است.
وی تصریح کرد: اقدامات و فعالیت های آغاز شده در این منطقه و نیز توجهی که باید به زیرساخت های مورد نیاز صنایع از جمله راه و تامین آب و برق معطوف گردد، می تواند آینده بسیار روشن و درخشانی را برای این منطقه رقم بزند.
استانداریزد در انتها با اشاره به پیگیری مشکل جاده سیروس آباد بافق اظهار امیدواری کرد و افزود: هفته گذشته جلسه ای به اتفاق نماینده مردم ابرکوه، بافق، بهاباد، مهریز و خاتم در مجلس شورای اسلامی و فرماندار بافق با رئیس هیئت عامل ایمیدرو برگزار شد که در این راستا توافقات بسیار خوبی جهت تامین اعتبارات پروژه و تسریع در اجرای آن صورت گرفت.
شایان بذکر است که در جریان سفر یک روزه استاندار به شهرستان بافق، عملیات اجرایی پایگاه اورژانس پیش بیمارستان شهری، خانه عالم، پهنه پرواربندی دام سبک، باند دوم محور کوشک و کارخانه تولید کود TSP و DCP آغاز و پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی جاده ای کوشک و صنایع تولید چینی بهداشتی یاقوت و ساختمان ۴ واحدی اسکان پزشکان متخصص بیمارستان ولی عصر(عج) افتتاح شد.
همچنین در راستای تکمیل چرخه تولید فولاد در استان و بهره وری هرچه بهتر از ظرفیت های معدنی شهرستان بافق تفاهم نامه احداث واحد مگامادول دو میلیون تنی، فولاد سازی 1/6 میلیون تنی و ورق سازی  1/6  میلیون تنی فی ما بین استانداریزد و کنسرسیوم نوظهور و با مشارکت شرکت های سنگ آهن مرکزی ایران، غدیر ایرانیان و آریا جنوب ایرانیان به امضا رسید.


آدرس کوتاه :