استاندار یزد در نشست مشترک با جمعی از هنرمندان فعال در زمینه مبارزه با کرونا مطرح کرد :


استاندار یزد با بیان اینکه در بسیاری از بحران ها بار اصلی آن بر دوش دستگاه ها و نهادهایی خاص است ولی به دلیل اینکه بحران کرونا در بر گیرنده تمامی ابعاد زندگی مردم بود، تمام ظرفیت های استان را به میدان آورد، افزود: کرونا فرصتی برای ایجاد تعاملی چند وجهی به منظور مبارزه با یک مشکل بود.

 به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، «محمد علی طالبی» در نشست مشترک با جمعی از هنرمندان فعال استان در زمینه مبارزه با کرونا که در سالن حمیدیا استانداری برگزار شد و هنرمندان با بیان دغدغه ها و مشکلات خود، خواسته ها و راهکارهایی برای رفع موانع پیش روی جامعه هنرمندان استان ارائه کردند، با بیان اینکه کرونا فرصتی  برای ایجاد  تعاملی چند وجهی به منظور مبارزه با یک مشکل بود، ادامه داد: در بسیاری از بحران ها بار اصلی آن بر دوش دستگاه ها و نهادهایی خاص است ولی به دلیل اینکه بحران کرونا در بر گیرنده تمامی ابعاد زندگی مردم بود، تمام ظرفیت های استان را به میدان آورد.
وی با اشاره به اینکه بخش قابل توجهی از بار  مدیریت و مبارزه با کرونا بر دوش مردم و تشکل های مردم نهاد بود، عنوان کرد: در این بحران شاهد این بودیم که  بسیاری از اقشار همچون اصناف با ایثارگری، سلامت مردم را بر مسائل اقتصادی ترجیح دادند و داوطلبانه واحدهای صنفی خود را تعطیل کردند.
دکتر طالبی بالا بودن ضریب موفقیت اجرای تصمیمات ستاد استانی مقابله با کرونا را به دلیل همراهی مردم دانست و خاطر نشان کرد: هنرمندان استان با بهره گیری از سرمایه اجتماعی خود، نقش تعیین کننده ای در جلب همراهی و همکاری مردم برای مبارزه با کرونا داشتند.  
استاندار با بیان اینکه هنرمندان می توانند به منظور نهادینه سازی این سرمایه اجتماعی ارزشمند و همچنین نزدیکی بیشتر هنرمندان برای رقم زدن اقدامات بزرگتر، انجمن هنرمندان استان را تشکیل دهند، افزود: این انجمن می‌تواند مطالبات درونی جامعه هنرمندان استان را پیگیری کند و استانداری نیز از تمامی ابراز خود برای حمایت از  شروع به کار این انجمن استفاده خواهد کرد.
وی با اشاره به اینکه به دلیل شیوع کرونا در ایام نوروز، فرصتی را برای رونق گردشگری از دست دادیم تاکید کرد: این موضوع به معنی عدم امکان جبران نیست و با برگزاری برنامه ها، جشنواره ها و رویداد ها توسط هنرمندان، می توان موجب جذب گردشگران داخلی و خارجی و کاهش خسارات ناشی از کرونا در این حوزه شد.
وی در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه باید اقتصاد هنر و بازار فروش آثار هنری در استان به صورت جدی دنبال شود، گفت: در همین راستا باید اندیشه ورزی صورت گیرد و استان از تمامی ایده های ارائه شده در این زمینه حمایت می‌کند.


آدرس کوتاه :