در نشست کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی استان صورت گرفت:

تجلیل استاندار یزد از ۲۴ صادر کننده برتر استان


در نشست کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی استان از ۲۴ صادر کننده برتر استان توسط استاندار یزد تجلیل شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، دکتر طالبی در کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی استان که به منظور بررسی اقدامات این حوزه طی یکسال اخیر و مواردی همچون تصویب تقویم جدید نمایشگاه های استان و تجلیل از صادر کنندگان برگزیده در سالن کوثر استانداری برگزار شد، ضمن قدردانی از اهتمام و جدیت دستگاه های مسئول و تولیدکنندگان استان به بحث صادرات، علی رغم وجود موانع و محدودیت ها، اظهارداشت: امروزه با توجه به تنگناهای ارزی و نیاز به تامین مواد اولیه برای تولید محصولات، بحث صادرات و اهمیت آن بر هیچکس پوشیده نیست.
وی صادرات را یکی از جهادی ترین کارهای در حال انجام در بخش تولید دانست و تصریح کرد: باتوجه به الزامات و ضرورت های موجود در کشور تلاش جهت صادرات بیشتر، یک جهاد مقدس است که خوشبختانه تولیدکنندگان استان به آن کاملا واقف هستند و لذا اگر بتوان برخی از موانع و محدودیت های پیش روی تولیدکنندگان را برداشت، شاهد رشد قابل توجهی در مباحث صادراتی خواهیم بود.
استانداریزد ضمن خداقوت به همه تولیدکنندگان و تبریک به واحدهایی که به عنوان صادرکنندگان برتر انتخاب شدند، خاطرنشان کرد: امیدواریم که شرایط کشور اجازه دهد که گشایش هایی در رابطه با بحث صادرات و برداشتن بعضی از قید و بندهایی که امروز به عنوان مانع از آن یاد می شود، به وجود آید.
وی در ادامه بر ارائه مکتوب نکات مد نظر تولیدکنندگان استان جهت پیگیری و رفع مشکلات و دغدغه های آن ها تاکید کرد.
دکترطالبی در انتها اظهارداشت: امیدواریم تحریم های ظالمانه تحمیل شده بر بر کشور؛ که مانع اصلی فراروی مبادلات تجاری و اقتصادی و به ویژه در راس آن ها صادرات وجود دارد، برداشته شود تا شاهد رونق هرچه بهتر وضعیت اقتصادی کشور و توسعه صادرات باشیم.
شایان ذکر است در انتهای این نشست از ۲۴ صادر کننده برتر استان تجلیل شد. همچنین از مدیرکل گمرک استان با عنوان دستگاه برگزیده صادراتی استان تقدیر به عمل آمد.


آدرس کوتاه :