با هدف تسهیل در صادرات محصولات گلخانه ای صورت می گیرد؛

تلاش استان برای برقراری خط مستقیم هوایی به روسیه


استاندار یزد با اشاره به پیگیری هایی صورت گرفته در بحث حمل ونقل هوایی محصولات گلخانه ای افزود: در تلاشیم یک خط پروازی ما بین ایران و روسیه در یزد بر قرار کنیم تا مسیر صادرات محصولات گلخانه ای به کشور روسیه تسهیل شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، دکتر طالبی در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی که به منظور بررسی مسائلی از جمله صادرات و چالش های حوزه کشاورزی و دامپروری برگزار شد، با اشاره به مباحث مطرح شده در خصوص اخذ بیمه صندوق کارفرمایی فعالین بخش کشاورزی و دامپروری، عنوان کرد: به منظور پیگیری مباحث و خواسته های مطرح شده در نشست، مکاتباتی با معاون رئیس جمهور، وزیر تعاون، کار ورفاه اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی صورت می گیرد.
وی ادامه داد: در خصوص تامین اعتبار مورد نیاز جهت اجرای این طرح، پیگیری های لازم از سوی سازمان برنامه و بودجه صورت می گیرد.
استاندار با اشاره به اقدامات استان برای رفع مسائل و  چالش های حوزه حمل ونقل گفت: نشست های مختلفی در این خصوص برگزارشده که جمع بندی های خوبی را نیز در برداشته که باید این پیگیری ها تا حصول نتیجه مطلوب تداوم یابد.
وی همچنین اظهار داشت: پیشنهاد تشکیل شرکت تعاونی حمل ونقل استان در همین راستا بوده و می تواند کمک شایانی برای رفع مشکلات این حوزه باشد.
استاندار یزد در ادامه به پیگیری بحث حمل ونقل هوایی محصولات گلخانه ای اشاره و افزود: در تلاشیم تا یک خط پروازی بین ایران و روسیه در یزد داشته باشیم.
طالبی در انتها بر ضرورت بهره گیری از ظرفیت ستاد تسهیل استان، برای حل مشکلات حوزه های مختلف از جمله حمل و نقل، کشاورزی و دامپروری تاکید کرد.


آدرس کوتاه :