با حضور ویدئوکنفرانسی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده؛

نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان برگزار شد‌


مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه که با حضور ویدئوکنفرانسی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده ‌و به ریاست استاندار یزد برگزار شد،‌ به تشریح اقدامات انجام شده در راستای اجرای سند ارتقای وضعیت بانوان و خانواده استان پرداخت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، جلسه شورای برنامه ریزی و  توسعه استان با حضور ویدیوکنفرانسی "‌معصومه ابتکار" معاون ر‌ییس جمهور در امور زنان و خانواده و به ریاست "‌محمدعلی طالبی" ‌استاندار یزد در سالن کوثر استانداری برگزار شد.
" ‌اعظم کاظمی " مدیرکل دفتر امور ‌بانوان و خانواده استانداری در این نشست گزارشی از برنامه‌ها و اقدامات انجام شده در راستا با اجرای سند ارتقاء وضعیت زنان و خانواده استان یزد که از جمله طرح‌هایی بود که با حمایت و تأمین اعتبار معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، در ده محور تدوین شده و در شهریور ماه سال ۹۸ به تصویب رسیده است، ‌ارائه کرد.
کاظمی ادامه داد: سند ارتقاء وضعیت زنان و خانواده استان یزد برای ۲۱ دستگاه اجرایی، همچنین فرمانداری‌ها، ‌۶۲ فعالیت را در ده محور تدوین ‌کرده است.
وی افزود: نخستین گزارش‌گیری از اجرای برنامه‌ها در شهریور ۹۹ انجام شد و اقدامات انجام گرفته دستگاه‌ها در راستای عملیاتی‌سازی سند، به معاونت امور زنان و خانواده ارائه شد.
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خاطرنشان کرد: ارزیابی کلی از اجرای فعالیت‌های سند، درصد پوشش ‌را نشان می‌دهد که چند درصد از فعالیت‌های تدوین شده در سند توسط اقدام یا اقدامات دستگاه‌های اجرایی پوشش داده شده است.‌
کاظمی در پایان سخنان خود تصریح کرد: بدین ترتیب حداقل ۶۰ و حداکثر ۱۰۰ درصد فعالیت‌های تدوین شده در سند در محورهای ده گانه توسط دستگاه‌های اجرایی پوشش یافته و در مجموع ۸۵ درصد از مجموع ‌ ۶۲ فعالیت سند ارتقاء وضعیت مبتنی بر گزارش دستگاه‌های اجرایی تا تاریخ اول مهر ماه ٩٩ پوشش یافته است.
گفتنی است در ادامه این نشست مدیران دستگاه‌های اجرایی استان به ارائه برنامه های خود در راستا با اجرای سند ارتقاء وضعیت زنان و خانواده استان و تفاهم نامه های منعقده پرداختند.

★‌ ‌خبرنگار: ‌مجید وفایی شاهی ★

‌★‌ عکس: ‌رضا زارع ★


آدرس کوتاه :