معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار:


معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ‌یزد در کارگروه تنظیم بازار استان گفت: ایجاد و تقویت هسته مردمی نظارت بر بازار و قیمت ها در استان ضروری است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار در نشست کارگروه تنظیم بازار استان که در سالن شهید موحدین استانداری برگزار شد، بیان کرد: باید به ‌شیوه ای فعالیت و برنامه‌ریزی کنیم که معیشت مردم با مشکل روبه‌رو نشود.
"‌سیدمسعود عظیمی" ا‌دامه داد: دشمن امروز به معیشت مردم توجه و قصد دارد با این روش مشکلاتی را برای کشور به وجود آورد تا نارضایتی ایجاد کند به همین دلیل برای نظارت بر این بخش نیازمند همکاری و همدلی همه مردم برای نظارت هر چه بهتر در بازار هستیم.
وی افزود: در این رابطه قیمت‌ها و آنالیزها باید جلوی چشم مشتری باشد و اگر کسی خارج از قیمت تصویب شده، کالایی عرضه کرد به مردم اعلام شود تا آنها نیز مطلع شده و برای گزارش به مراجع مربوطه همکاری کنند.
عظیمی با بیان اینکه باید جلساتی را با حضور فرمانداران و بخشداران برگزار و شهرستان‌ها را فعال کنیم تا بتوانیم بازار استان را به بهترین شکل کنترل نماییم و مورد بررسی قرار دهیم، خاطرنشان کرد: اولویت امروز، تنظیم بازار است و در این خصوص می‌توانیم با به کارگیری نیروهای سایر دستگاه‌ها، گزارش‌های دقیق‌تری به ستاد تنظیم بازار ارائه و جلسات تخصصی برگزار کنیم تا بتوانیم بازار را بهتر از گذشته مدیریت کنیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار با اشاره به وضعیت بازارهای مختلف، گفت: ‌به عنوان مثال در بحث توزیع میوه در استان اگر بتوان با همکاری شهرداری، دست برخی از دلالان را کوتاه کنیم، اثرات چشمگیر آن را در بازار مشاهده خواهیم کرد و در این صورت، میوه تولید استان نیز مناسب‌تر در اختیار مردم قرار می‌گیرد.
وی با تأکید بر لزوم ایجاد مراکز عرضه مستقیم میوه و تره بار و سایر کالاهای اساسی مورد نیاز مردم در سطح شهر یزد و کوتاه کردن دست برخی سودجویان، ادامه داد: در زمینه توزیع میوه در شهر یزد مشکلاتی داریم که امیدواریم بتوانیم آنها را نیز حل و فصل کنیم.
عظیمی درباره وضعیت قیمت و نحوه تولید و توزیع شیر در استان نیز بیان کرد: باید گزارش دقیقی از وضعیت تولید و توزیع شیر در ایستگاه های فروش شیر و قیمت آن در بازار تهیه و نظارت در این بخش با حساسیت و اشتیاق بیشتر انجام شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار در پایان سخنان خود با بیان اینکه یزد در حوزه شکر حساس‌تر از دیگر استان‌ها است، خاطرنشان کرد: تنوع تولید استان یزد در شیرینی جات سبب شده که بخش عمده اشتغال ما در این حوزه باشد به همین دلیل مجبوریم بخشی از شکر صنعت را هم تأمین کنیم و در مقابل صنعت نیز بخشی از هایپرهای کل کشور را پشتیبانی می‌کند و نکته قابل تأمل اینجاست که وقتی جایی یارانه وارد شد باید در قیمت محصول فروشی نیز این یارانه لحاظ شود.
گفتنی است در ابتدای این جلسه "محمدرضا علمدار یزدی" رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گزارشی از وضعیت قیمت کالاهای اساسی ‌مانند شیر، شکر و شیرینی جات، میوه و تره بار، گوشت مرغ و قرمز ارائه کرد.

★‌خبرنگار و عکاس: مجید وفایی شاهی★


آدرس کوتاه :