معاون عمرانی استاندار یزد مطرح کرد:

همراهی مثال‌زدنی بخش‌های غیردولتی در پروژه‌های عمرانی استان/ عمده فعالیت های عمرانی یزد در حوزه آب و راه بوده است


معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار در بازدید از سایت خبری یزدرسا گفت: مردم باید بدانند که همه ظرفیت های کشور اعم از دولتی و غیردولتی برای خدمت رسانی و زندگی بهتر درحال فعالیت هستند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد به نقل از سایت خبری یزدرسا، "محسن صادقیان" معاون ‌هماهنگی امور عمرانی استاندار در ‌بازدید از این پایگاه اطلاع رسانی با بیان اینکه رسالت یک رسانه فراجناحی انعکاس ظرفیت ها، ‌بازگو کردن نقاط مثبت و انتقال نقاط ضعف در جامعه است، اظهار کرد: استان یزد از محدود استان هایی است که مسئولان آن دارای کمترین اختلاف هستند و همین همدلی باعث شده اتفاقات خوبی در آن رقم بخورد.
وی با بیان اینکه کمبود اعتبارهای عمرانی مستقیما در پروژه های عمرانی نمود پیدا می کند، گفت: خوشبختانه در استان یزد با همراهی و همدلی همه مسئولان و مردم سعی شده تا پروژه های عمرانی در کوتاه مدت به سرانجام برسد چراکه در هر شرایط برای مردم پذیرفتنی نیست که پروژه های عمرانی از یک جوی آب در کنار یک روستا گرفته تا یک پروژه بزرگراه و بلوار سالیان سال طول بکشد تا به سرانجام برسد.
صادقیان با اشاره به اینکه رسانه ها می توانند با انعکاس تلاش هایی که شده و اقداماتی که مدیران باید انجام دهند در رضایتمندی مردم اثرگذار باشند، ‌خاطرنشان کرد: استان یزد در حوزه بزرگراهی کارهای بزرگی را انجام داده است که اگر توسط رسانه ها گفته و منعکس شود اثرگذاری بسیار خوبی در همراهی بیشتر مردم با مسئولان خواهد داشت.


ظرفیت های استان در کنار دولت برای پروژه‌های عمرانی


معاون عمرانی استاندار عنوان کرد: شاید در گذشته از ظرفیت های غیر دولتی برای طرح های عمرانی استفاده نشده بود که خوشبختانه امروز با همکاری و همراهی بخش هایی چون بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، بنیاد برکت انجام شده است؛ به‌طور مثال در طرح اقدام ملی مسکن دولت تنها 600 واحد را برای استان یزد در نظر گرفته بود که با همراهی خوب ستاد اجرایی فرمان امام(ره) این تعداد به 1600 واحد رسید و حتی 1900 باب هم به عنوان کارگزار در اختیار این ستاد قرار گرفته است.
وی ادامه داد: در بخش آبرسانی به مناطق محروم شهرستان بهاباد، پروژه آبرسانی به 54 روستا با اعتبار 12 میلیارد تومان که 6 میلیارد آن توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(‌ره) و 6 میلیارد هم از محل بخش دولتی در حال پیگیری و انجام است که اگر دولت بخواهد به تنهایی این کار را انجام دهد با مدت زمان بسیار طولانی انجام می شود.


افتتاح ‌۳۰ کیلومتر دیگر جاده یزد طبس تا پایان سال


صادقیان با عنوان اینکه مردم باید بدانند که همه ظرفیت های کشور اعم ‌از دولتی و غیر دولتی برای خدمات رسانی و زندگی بهتر پای کار هستند و همه ظرفیت ها در بخش های مختلف استفاده می شود. خاطرنشان کرد: جاده یزد طبس از اتفاقات خوب عمرانی استان است که تا به امروز 24 کیلومتر آن آماده افتتاح است و امیدواریم تا پایان سال 30 کیلومتر دیگر هم به بهره برداری برسد.
وی با اشاره به اینکه کنارگذر زارچ اشکذر و کنارگذر ابرکوه آماده بهره برداری است، گفت: 30 کیلومتر جاده اردکان چوپانان به زودی به بهره برداری می رسد و جاده بافق بهاباد با کمک سنگ اهن مرکزی و بخش خصوصی ‌آغاز شده است.


عمده فعالیت های عمرانی استان یزد در حوزه آب و راه


معاون عمرانی استاندار درخصوص پروژه های گاز رسانی ‌استان، اظهار کرد: به لطف خدا بیشتر مناطق استان یزد از نعمت گاز بهره مند هستند که بعد ‌از فاز اول پروژه گازرسانی به روستاهای میانکوه و شیرکوه، مرحله دوم آن در حال اجراست و چند روستای محروم مانده از گاز در حال بررسی و مطالعات چگونگی انتقال گاز هستند.
صادقیان با بیان اینکه عمده فعالیت های بخش عمرانی در مدت زمان فعالیت وی در حوزه های آب و راه بوده است، عنوان کرد: درخصوص آب‌رسانی همه مناطق استان یزد از آب شرب بهره مند هستند اما در برخی مناطق باید کیفی سازی آب بررسی و افت کیفیت در این مناطق رفع شود.
معاون ‌هماهنگی امور عمرانی استاندار در پایان تاکید کرد: در این شرایط سخت اقتصادی کشور، رسانه ها باید سعی کنند با انعکاس اخبار خوب و عملکردهای مثبت، امید را در دل مردم زنده نگهدارند.

★‌عکس: ‌مجید وفایی شاهی★


آدرس کوتاه :