رئیس ستاد انتخابات استان مطرح کرد:

۸۳۴ نفر در انتخابات شوراهای اسلامی شهر استان یزد ثبت نام کردند‌


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و رئیس ستاد انتخابات استان یزد از نهایی شدن ثبت‌نام ۸۳۴ نفر از داوطلبان انتخابات شوراها‌ی اسلامی شهر در استان خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، "احمد تر‌حمی" معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و رئیس ستاد انتخابات استان از ثبت نام قطعی ۸۳۴ نفر از داوطلبان انتخابات شوراهای شهر در استان خبر داد.
ترحمی ادامه داد: شهرستان یزد با ۳۴۴ نفر، شهرستان اردکان با ۸۷ نفر و شهرستان میبد با ۷۸ نفر بیشترین ثبت نام کنندگان را به خود اختصاص داد‌ه اند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار افزود: در شهرستان اشکذر ۶۴ نفر، شهرستان ابرکوه ۵۵ نفر، در شهرستان تفت ۵۱ نفر، در شهرستان مهریز ۴۴ نفر، در شهرستان خاتم ۴۴ نفر، در شهرستان بافق ۴۱ نفر و در شهرستان بهاباد ۲۴ نفر برای شوراهای اسلامی شهر ثبت نام کرده اند.
به گفته رئیس ستاد انتخابات استان ٧٢٣ نفر از ثبت نام کنندگان را مردان (۸۷ درصد) و ۱١١ نفر را بانوان (۱۳ درصد) تشکیل می دهند.
ترحمی خاطرنشان کرد: ۳۹۵ نفر از داوطلبان دارای مدرک کارشناسی، ۳۰۳ نفر کارشناسی ارشد، ۴۱ نفر دکترا، ۳۵ نفر حوزوی، ۴۶ نفر کاردانی، و ‌۱۴ نفر هم دارای مدرک دیپلم و زیر دیپلم هستند.
رئیس ستاد انتخابات استان تعداد داوطلبین ثبت نام شده این دوره از شورای اسلامی شهر را با دوره‌های پیشین مقایسه کرد و گفت: در حالی در شورای دوره ششم ۸۳۴ نفر ثبت‌نام کرده‌اند که در دوره قبلی این تعداد ‌هزار و ۴۱ نفر بود و در دوره چهارم شوراهای شهر ۷۵۳ نفر برای شوراهای اسلامی شهر در استان یزد ثبت نام کرده بودند.‌
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در پایان تصریح کرد: در دوره ششم انتخابات شوراهای شهر در استان یزد ۱۷ درصد داوطلبان شامل ۱۳۹ نفر دارای سابقه ایثارگری هستند و از ثبت نام کنندگان در این دوره ۱۳ درصد شامل ۱۰۹ نفر دارای سابقه نمایندگی در دوره‌های قبلی شوراهای اسلامی شهر ‌در استان یزد می‌باشند.

گفتنی است ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در ۲۸ خرداد ماه سال جاری هم‌زمان با سراسر کشور برگزار می‌شود.


★‌ ‌خبرنگار: ‌مجید وفایی شاهی ★
آدرس کوتاه :