مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری یزد:

‌ اکوسیستم کارآفرینی مطلوب، بانوان ‌استان را به خود جذب کند


در نشستی راه های همکاری مشترک اداره کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری و پارک علم و فناوری یزد بررسی و در این جلسه مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری بر جذب قدرتمندانه بانوان استان توسط اکوسیستم کارآفرینی مطلوب تاکید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، نشست مشترک مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری و مسئولان پارک علم و فناوری یزد با بانوان کارآفرین در سالن جلسات مرکز فناوری اقبال برگزار شد.
"اعظم کاظمی" مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این نشست و همکاری مشترک با پارک علم و فناوری یزد، تاکید کرد: اکوسیستم کارآفرینی مطلوب باید بتواند با قدرت، بانوان را به خود جذب نموده و سقف های شیشه ای را بلندتر بسازد که در این مسیر نقش نهادهای سازنده فرهنگ و نگاه فرهنگی بسیار مهم است.
کاظمی اظهار امیدواری کرد: اطلاعات کسب و کارهای پتانسیل دار بانوان استان بر رویکرد نوآوری و فناوری، شناسایی و لازم است خدمات پارک علم و فناوری به گروه هدف بانوان کارآفرین مرتبط اطلاع رسانی شود.
"محمدمهدی لطفی" رئیس پارک علم و فناوری یزد نیز در این نشست ضمن اعلام آمادگی مجموعه پارک برای تعامل با اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری، گفت: سالانه حدود ۱۲ هزار نفر ساعت آموزش در پارک برگزار می شود و آمادگی تخصیص هزار نفر ساعت آموزشهای متناسب با نیازهای بانوان را داریم.
‌لطفی افزود: به طور مثال دوره های آشنایی با شبکه های اجتماعی و زبان انگلیسی، دوره های کلیدی و موثر برای این گروه بوده و دو حوزه تولید انیمیشن و طراحی پوشاک، حوزه های دارای پتانسیل در زمینه فناوری برای بانوان است.
گفتنی است در این نشست مطرح شد: ۸۰ درصد مسائل راه اندازی کسب و کار مربوط به بانوان مشابه آقایان است و جداسازی این دو درست به نظر نمی ‌رسد و با اشاره به اینکه ۴۶ بانوی کارآفرین در پارک علم و فناوری یزد فعالیت دارند، ‌عنوان گردید: علاوه بر حمایت های پارک، امنیت اجتماعی، امکان شبکه سازی و حمایت های اجتماعی آنها از یکدیگر، از عوامل جذابیت پارک برای ‌فعالیت بانوان به شمار می رود.

★ ‌خبرنگار: ‌مجید وفایی شاهی ★


آدرس کوتاه :