معاون عمرانی استاندار مطرح کرد:

مالیات در انتظار خانه‌های خالی استان یزد


معاون عمرانی استاندار یزد گفت: اخذ مالیات ‌از خانه‌های خالی در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر استان اجرایی خواهد شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، "محسن صادقیان" معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار در پنجمین جلسه با شهرداران استان یزد که به صورت ویدئو کنفرانسی ‌در استانداری برگزار شد، درباره مالیات بر خانه‌های خالی، اظهار ‌کرد: هم‌زمان با وصول آئین نامه اجرایی، این موضوع با حضور دستگاه‌های خدمات رسان در گروه کاری SDI استان پیگیری خواهد شد.
‌وی ادامه داد: مالیات بر خانه‌های خالی در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر استان ‌یزد اجرایی خواهد شد.
صادقیان همچنین با اشاره به پروژه‌های سرمایه گذاری شهرداری‌ها برای مشارکت با بخش خصوصی، ‌خاطرنشان کرد: مطالعات توجیه فنی اقتصادی و زیست محیطی ۴۵ پروژه توسط شهرداری‌های استان انجام شده و تا اواسط ماه جاری پروژه‌ها جمع بندی و برای جلب سرمایه گذار معرفی خواهند شد.
در این نشست شهرداران شهرهای استان یزد نیز درباره چگونگی استفاده از ظرفیت قانون بودجه سال ۹۹ و نحوه تهاتر مطالبات شهرداری‌ها از دستگاه‌های دولتی با بدهی مالیاتی پیمانکاران شهرداری به امور مالیاتی، بحث و تبادل نظر کردند.
‌گفتنی است در این جلسه همچنین مباحث مرتبط با وصول عوارض آلایندگی صنایع آلاینده و صنایع تولید کننده پسماند صنعتی، با حضور مدیرکل مالیاتی استان یزد مطرح و مقرر شد؛ برای نحوه وصول عوارض آلایندگی و پسماندهای صنعتی جلسه‌ای با حضور دستگاه‌های مرتبط از جمله سازمان محیط زیست، سازمان صنعت، معدن و تجارت، سازمان امور مالیاتی و خزانه استان تشکیل شود.

★‌خبرنگار: ‌مجید وفایی شاهی★


آدرس کوتاه :