وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در یزد مطرح کرد:


وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با ابراز تاسف از اینکه در کشور تنها زمانی که با مشکل مواجه هستیم به صورت جدی به تعاونی فکر می‌کنیم گفت: امروز که وارد جنگ اقتصادی شده‌ایم، باید نسبت به ظرفیت تعاونی‌ها توجه بیشتری کنیم.

 به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، عصر پنج‌شنبه ۱۴ شهریور ماه "محمد شریعتمداری" وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان یزد که با حضور "محمدعلی طالبی" استاندار یزد، "مصطفی سالاری" مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کشور و جمعی از مسئولان و مدیران استان در سالن کوثر برگزار شد، اظهار داشت: در هفته تعاون امسال اقدامات بسیار خوبی در ارتباط با تعاونی‌ها انجام شد و ۶۴۳ طرح تعاونی با سرمایه‌گذاری بالغ بر یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان و اشتغال‌زایی ١٨ هزار نفر به بهره‌برداری رسید. شریعتمداری ضمن ابراز تاسف از توجه به بخش تعاون در زمان‌هایی که در جامعه دچار مشکلات اقتصادی هستیم، اظهار کرد: همچنان که در دوران جنگ تعاونی‌ها مورد توجه ویژه قرار گرفته‌ بودند، امروز که وارد جنگ اقتصادی شده‌ایم، باید نسبت به ظرفیت تعاونی‌ها توجه بیشتری کنیم.
وی همچنین در تمجید از فعالیت تعاونی‌ها تصریح کرد: فعالیت تعاونی‌ها با روح مردم آشناتر هستند و ضرورت دارد که دولت در جایگاه نظارت باشد و از تصدی‌گری در حوزه تعاونی‌ها خارج شود.
این مقام عالی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه نزدیک به یک میلیون مسکن توسط تعاونی‌های مسکن در کشور ساخته شده، عنوان کرد: در همه کارهایی که انجام می شود مشکلا‌تی وجود دارد که در فعالیت تعاونی‌ها درصد بسیار کمی از این ساخت و سازها با مشکل روبرو شده است.
شریعتمداری در ادامه سخنان خود گفت: در حوزه تعاونی‌ها دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی هستیم که اگر این بخش به درستی مورد استفاده قرار بگیرد، قطعا بسیاری از مشکلات موجود برطرف می‌شود.
وی تصریح کرد: امروز فعالیت صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاونی‌ها با نرخ‌ بسیار کمی به جای وثیقه ملکی می‌توانند ضمانت‌نامه معتبر در اختیار تعاونی‌ها قرار دهند تا با استفاده از ضمانت‌نامه‌های صندوق برای توسعه کار خود استفاده کنند.
وزیر تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه تعاونی‌های زنان ۴۱ درصد از تعاونی‌های کشور را به خود اختصاص داده‌اند، ادامه داد: تعاونی‌های زنان توانسته‌اند با بهره‌گیری از مشاغل خرد به خوبی در کشور اقدام به فعالیت‌ اقتصادی کنند و همچنین در حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی زنان هم فعالیت داشته باشند.
شریعتمداری در پایان خاطرنشان کرد: تعاونی‌های ‌استان یزد باید ۵۰ هزار اشتغال ایجاد می‌کردند که تاکنون آمار اشتغال ایجاد شده نزدیک به ٣٠ هزار نفر بوده است و امیدواریم تا پایان سال ایجاد اشتغال پیش‌بینی شده توسط تعاونی های استان تحقق یابد.

★‌خبرنگار: ‌بهنام خواجه امینیان★

★‌عکس: ‌رضا زارع★


آدرس کوتاه :