علی رغم موانع و چاش های موجود شاهد پیشرفت و توسعه استان در سال گذشته بودیم


استاندار یزد عملکرد مجموعه مدیران استانی و شهرستانی در بسیاری از حوزه ها را مناسب ارزیابی و تصریح کرد: موید این موضوع این است که علی رغم وجود موانع و مشکلاتی که در سال 99 با آن مواجه بودیم، اتفاقات بسیارخوبی در حوزه های مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی استان رقم خورد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، دکتر طالبی در نشست شورای اداری اردکان که به منظور بررسی مسائل و چالش های این شهرستان و هم اندیشی به منظور برطرف شدن این چالش ها برگزار شد، با بیان اینکه در سال 99 به دلیل شیوع ویروس کرونا شرایط استثنائی را تجربه کردیم، اظهارداشت: شهرستان اردکان از همان نخستین روزهای سال گذشته، یکی از کانون های درگیر کرونا در استان بود که خوشبختانه با رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم و مجموعه های مختلف، وضعیت کرونا در این شهرستان کنترل شد.
وی، عملکرد مجموعه مدیران استانی و شهرستانی در بسیاری از حوزه ها را مناسب ارزیابی و تصریح کرد: موید این موضوع این است که علی رغم وجود موانع و مشکلاتی که در سال 99 با آن مواجه بودیم، اتفاقات بسیارخوبی در حوزه های مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی در استان یزد رقم خورد.
استاندار یزد یکی از بزرگترین رویدادهای فرهنگی سال گذشته را کنگره ملی  4000 شهید استان دانست و گفت: در قالب این کنگره 40 عنوان خدمت به نام و یاد شهدای استان تعریف شد.
دکتر طالبی با بیان اینکه کنگره ملی شهدا استان رویداد فرهنگی بی نظیری را در کشور به نمایش گذاشت، خاطرنشان کرد: تهیه و توزیع بسته های کمک معیشتی بین خانواده های نیازمند، پرداخت کمک هزینه ازدواج، تهیه و توزیع جهیزیه بین زوج های جوان نیازمند، تولید محتواهای فرهنگی، انتشار کتاب و اجرای پروژه های عمرانی در سطح شهرستان ها و روستاها از جمله برنامه هایی است که در قالب این کنگره انجام شد.
وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه بی سابقه ترین میزان سرمایه گذاری در پروژه های استان، درسال گذشته افتتاح شد، تصریح کرد: در زمینه افتتاح طرح‌ها و پروژه های اقتصادی رقم بی‌سابقه ای قریب به  30 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در پروژه هایی از قبیل مجتمع فولاد اردکان، گندله سه چاهون بافق و غیره انجام شد.
استاندار یزد با بیان اینکه با حمایت ها و پیگیری های انجام شده، چشم انداز بسیار خوبی برای سرمایه گذاری در اردکان بوجود آمد، اظهارداشت: تفاهم نامه ای به منظور سرمایه گذاری چندین ده هزار میلیاردی از طریق مجتمع صنعتی و معدنی چادرملو در وزارت صمت به امضا رسید که در مجموع، این سرمایه گذاری ها منشا تحول و توسعه هرچه بهتر شهرستان اردکان و استان یزد خواهد شد.
دکترطالبی با اشاره به ضرورت در نظر گرفتن آمایش سرزمین و مطالعه میدانی به عنوان مبنایی برای طرح های سرمایه گذاری استان، خاطرنشان کرد: در این راستا لازم است علاوه بر ملاحظات محیط زیستی، ملاحظات مربوط آمایش جمعیت و پیوست های فرهنگی و اجتماعی سرمایه گذاری ها نیز مورد توجه قرار گیرد.
وی اظهارامیدواری کرد: در صورت اهتمام مسئولان شهرستان اردکان در رعایت موارد مذکور، می توان این شهرستان را به عنوان پایلوت توجه جدی و اساسی به آمایش و سرمایه گذاری مبتنی بر آمایش، در سطح کشور مطرح کرد.
استاندار یزد با بیان اینکه استان یزد از استان های پیشرو در بهبود فضای کسب و کار و رفع موانع تولید در سال ۹۹ بود، خاطرنشان کرد: رتبه اول بهبود فضای کسب و کار، رتبه دوم رفع موانع تولید، رتبه اول امنیت سرمایه گذاری، رتبه سوم طرح های سرمایه گذاری خارجی و رتبه پنجم میزان مبلغ سرمایه گذاری خارجی از جمله جایگاه های استان یزد در حوزه اقتصادی کشور بود که در این بین شهرستان اردکان به عنوان یکی از قطب های صنعتی و تولیدی استان، جایگاه ممتازی در کسب این موفقیت ها داشته است.
وی یکی از اقدامات انجام شده در حوزه زیربنایی را پیگیری و احداث حدود ۱۰۰ کیلومتر بزرگراه در استان دانست و اظهارداشت: بخشی از این طول از بزرگراه در جریان سفر وزیر راه و شهرسازی در روزهای آتی افتتاح می شود و بخش دیگر آن طی یکی دوماه آینده افتتاح خواهد شد.
دکترطالبی خاطرنشان کرد: به اذعان مسئولین کشوری، استان یزد از جمله استان هایی است که در این حوزه خوب کار کرده است.
دکتر طالبی با اشاره به نامگذاری سال جدید از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان"سال تولید؛ پشتیبانی ها و مانع زدایی ها" اظهارداشت: با تدبیر رهبر معظم انقلاب در نامگذاری امسال، پروژه ها و کارهای عقب مانده از سال های گذشته مورد توجه قرار خواهد گرفت، همچنین این نامگذاری ظرفیت های لازم برای حمایت از تولید و برطرف کردن موانعی که در سال جهش تولید فراروی تولید کنندگان بود، فراهم می کند.
وی ضمن اعلام آمادگی مجموعه دستگاه های دولتی استان برای برداشتن گام های مثبت و سازنده در مسیر تحقق شعار سال، تاکید کرد: فرمانداران و مسئولان شهرستان ها مسائل و مشکلات حوزه های مختلف را به تفکیک مشخص کرده و جهت پیگیری و اهتمام بیشتر از سوی دستگاه های اجرایی مربوطه و معاونین و مدیران استانداری و نیز طرح در جلسات مختلف، به ما ارائه دهند.
استاندار یزد یکی از افتخارات استان در سال های اخیر را پیگیری و تعیین تکلیف موضوعات معطل مانده در سال های گذشته دانست و گفت: پیگیری مطالبات چندین ساله مردم و مشکلات تولید کنندگان وبخش خصوصی و نیز به جریان انداختن انجام پروژه های عمرانی معطل مانده از جمله اقداماتی است که در این راستا انجام شده است.
دکترطالبی در ادامه با اشاره به ضرورت ایجاد زمینه مشارکت حداکثری مردم در صحنه انتخابات، تصریح کرد: پیرو فرمایش رهبر معظم انقلاب و تاکید ایشان بر مشارکت حداکثری مردم در انتخابات همه باید تلاش کنیم تا به عنوان وظیفه ملی و دینی به دنبال تحقق مشارکت گسترده مردم در انتخابات و برگزاری انتخابات باشکوه و رقابتی باشیم.
تبادل تجربیات شهرستان ها در حوزه های مختلف، پیگیری موضوع خاموشی چاه های آب کشاورزی اردکان مطابق کار کارشناسی شده و مطالعات صورت گرفته، تعیین اولویت های شهرستان ها و پیگیری برای تامین اعتبار آن ها از سوی صنایع و معادن و در راستای انجام مسئولیت های اجتماعی آن ها و ایجاد وفاق و همدلی در شهرستان ها جهت توسعه و پیشرفت شهرستان ها از دیگر مواردی بود که در نشست شورای اداری اردکان مطرح و بر آن تاکید شد.


آدرس کوتاه :