آیت‌الله اعرافی:

اتصال مسجد و مدرسه یک راهبرد تربیتی است

آیت‌الله اعرافی امام‌جمعه میبد در جلسه شورای آموزش‌وپرورش، اتصال مسجد و مدرسه را یک راهبرد تربیتی خواند و گفت: آموزش‌وپرورش و حوزه و سازمان تبلیغات باید دانش‌آموزان را با عبادت و مراسم‌های دینی و مسجد مأنوس بار بیاورند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، امام‌جمعه میبد با اشاره به حضور قابل‌توجه دانش‌آموزان در ماه مبارک رمضان در مساجد افزود: مساجد و روحانیت باید تلاش کنند با برنامه‌های جذاب و با محتوا و تقویت رابطه مدرسه و مسجد، حس معنوی و عبادی و روحی را در دانش‌آموزان ایجاد کنند.

وی تصریح کرد: توسعه و تعمیق معنوی دانش‌آموزان باهدف تقویت مدرسه و مسجد و جماعت و جمعه و برنامه‌های فرهنگی عمومی در شهر یک راهبرد است که باید آموزش‌وپرورش حوزه و تبلیغات آن را در قالب طرح دنبال کنند.

آیت‌الله اعرافی با تبریک دوازدهم اردیبهشت سالروز شهادت استاد شهید مطهری روز معلم و هفته معلم و گرامی داشت یادوخاطره شهدای معلم و دانش‌آموز گفت: همه ما قدردان دستگاه تعلیم و تربیت هستیم و دستگاه تعلیم و تربیت باید خود را در تراز انقلاب اسلامی ببینند.

امام‌جمعه میبد بابیان اینکه دستگاه تعلیم و تربیت همواره، حاضر درصحنه، پیشگام و فعال در عرصه‌های مختلف بوده است افزود: این پیشگامی باید محفوظ و ارتقاء پیدا کند.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور خاطرنشان کرد: برای ارائه خدمات بهتر به معلمین باید طرح جامعی تهیه شود تا معیشت معلمان در قلمروهای فراتر از مصوبات قوانین کشوری ارتقاء یابد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه، اردوگاه فرهنگی تفریحی آیت‌الله خامنه‌ای را از طرح‌های ملی و بزرگ خواند و گفت: فضای سبز این اردوگاه با جذب اعتبارات لازم باید توسعه یابد و این مکان به‌عنوان خدمات به جامعه فرهنگی استفاده شود.

امام‌جمعه میبد تکمیل پروژه‌ها را یکی دیگر از دغدغه‌های خود خواند و تصریح کرد: باید خیرین را ترغیب و درصد مساعدتشان را برای تکمیل این پروژه افزایش داد و از سوی دیگر با پی گیری جذب اعتبارات در اجرای آن تسریع کرد.

برگزاری دوره دانش‌افزایی مدیران تأکید بر شناسایی و جذب اعتبارات، تمکین اولیا بر نظر کارشناسان بهداشتی و افزایش پوشش واکسیناسیون، تأکید بر برنامه‌های فرهنگی جذاب، با عمق و اثرگذار از دیگر مباحث آیت‌الله اعرافی در جلسه شورای آموزش‌وپرورش بود.

پی گیری اعتبارات اردوگاه آیت ا... خامنه‌ای، اکران فیلم در سینما طوبی میبد با کاهش کرونا، پیگیری مجوز رشته هنرستان پسرانه در منطقه ندوشن، ایجاد منابع پایدار از مغازه‌های جنب دبیرستان نجمه، تهیه و تدوین طرح جامع ارتقاء معیشتی فرهنگیان، پیگیری اخذ مجوز رشته زیلو در هنرستان‌های پسرانه، نهایی شدن برش منطقه‌ای بیانیه گام دوم انقلاب ناظر بر سند تحول بنیادین شهرستان، اختصاص مبلغ پنجاه میلیون تومان از طرف دفتر امام‌جمعه و تأمین مابقی هزینه جوایز توسط شهرداری و شهرک صنعتی به معاونت پرورشی جهت مسابقات فرهنگی و قران و عترت و تهیه و تدوین طرح جامع جهت تقویت و هدف‌گیری رابطه مسجد و مدرسه و پیگیری جذب اعتبارات ملی جهت تأمین وسایل ایاب و ذهاب برای مناطق روستایی به‌ویژه مناطق ندوشن از مصوبات این جلسه بود.​​​​​​​