مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد گفت: میبد دارای بیش از یک هزار و 500 موقوفه و بیش از پنج هزار رقبه ثبت شده در سامانه جامع بانک اطلاعاتی اوقاف و هشت بقعه متبرکه  است.
 حجت الاسلام رضا صادقی در حاشیه میز خدمت برگزار شده در امامزاده خدیجه خاتون میبد با بیان اینکه با اطلاع رسانی انجام شده استقبال خوبی از برگزاری میز خدمت شد افزود: از یک هزار و 500 موقوفه این شهرستان 70 درصد زمین‌های زارعی و  کشاورزی است که بعضی از این اراضی دچار خشکسالی و مشکلات عدیده شده‌است.
وی ادامه داد: از هشت بقعه متبرکه نیز پنج بقعه محل تجمع مردم و اجرای برنامه های فرهنگی است و به لطف اهل بیت یک قطب فرهنگی طبق  فرمایش مقام معظم رهبری ایجاد شده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد با بیان اینکه در شهرستان اراضی داریم که در محدوده های مسکونی واقع شده و واقعا بدون صاحب است و تبدیل به مخروبه شده است،  خواستار مراجعه سرمایه گذران و متصرفین به اداره اوقاف و امور خیریه میبد شد تا با اخذ پذیره و تملک اعیان بتوانند طبق کاربری های تعریف شده از سوی شهرداری در آن اراضی ساخت و ساز کنند.
وی افزود: ما پذیره‌ها را به صورت اقساطی از متقاضیان دریافت می‌کنیم. اکنون نیز فرصت بسیار خوبی برای مراجعه مردم است. کارشناس ملک را ارزیابی می کند. واگذاری ملکهای تجاری موقوفه مقرون به صرفه نیست و خود صاحبان موقوفه باید سرمایه گذاری کنند. اما زمینهای مسکونی دارای موقعیت خدماتی با اخذ پذیره و تملک اعیان قابل واگذاری طبق نظر کارشناس است.
صادقی به مجموعه‌های دولتی به خصوص آموزش و پرورش و اداره بهداشت و درمان پیشنهاد داد که برای پرداخت مال‌الاجاره اراضی موقوفه و در تملک خود  به اداره اوقاف مراجعه کنند. اداره اوقاف آمادگی دارد که وجوه معوقه آنها را با قسمتی از اراضی که نیاز ندارند، تهاتر کند.
وی با بیان اینکه اداره اوقاف باید بتواند نیت واقف از انجام وقف را به جا آورد. اظهار کرد: مراکز زیادی در استان یزد داریم که در تصرف آموزش و پرورش و ارگانهای فرهنگی است و بسیاری از آنها پرداخت پذیره و مال الاجاره نداشته‌اند. اگر آنها در پرداخت پذیره و مال الاجاره اهتمام داشته باشند تا هم ما بتوانیم ادای دین واقفان را انجام دهیم و آن موقع نیز می‌توانیم در حل و فصل قسمتی از کارهای فرهنگی استان کمک کنیم.
در حاشیه برگزاری میز خدمت از دو نفر از بانوان خادم امامزاده خیجه خاتون تجلیل شد.