بسمه تعالی

آگهی بکارگیری نیروی امریه سربازی در استانداري يزد و واحدهاي تابعه

 

استانداری يزد در راستای تدابیر رهبر معظم انقلاب اسلامی « مد ظلّه العالی » ، دولت خدمت گذار و به استناد اصل 147 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و ماده 33 قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور و فصل هشتم قانون خدمت وظیفه عمومی و در اجرای دستورالعمل اجرایی نحوه بکارگیری کارکنان وظیفه مأمور به دستگاه ها و مراکز غیر نظامی ابلاغی از دفتر سیاستگذاری و نظارت راهبردی حفاظت اطلاعات نیروهای مسلح و به منظور بهره گیری از توانمندی های علمی و تخصصی فارغ التحصیلان دانشگاهی در جهت افزایش بهره وری آنان و ارتقاء شاخص های اقتصادی، تولیدی، آموزشی، فرهنگی و اجتماعی مناطق محروم و کمتر توسعه یافته و صرفه جویی در اعتبارات و هزینه ها و ضابطه مند کردن فرآیند بکارگیری نیروی امریه، در نظر دارد از محل سهمیه امریه تخصیص یافته از وزارت کشور و از طریق فراخوان عمومی، تعدادی از مشمولین وظیفه (بدون غیبت) اعزامی سال1399را براساس بند « الف » و « ب » تبصره ماده 66  قانون خدمت وظیفه عمومی پس از گذراندن دوره آموزش نظامی بصورت امریه دعوت به همکاری نماید.

 

ورود به صفحه ثبت نام

 

مقاطع و رشته های تحصیلی مورد نیاز:

استانداری يزد با توجه به اهداف ومأموریت های محوله وتخصص های همسو با وظایف اصلی دستگاه، از فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در رشته های:  مهندسی عمران(همه گرایش ها)، مهندسی کامپیوتر (همه گرایش ها)،مدیریت (همه گرایش ها)،صنایع (همه گرایش ها)،علوم سیاسی(همه گرایش ها) و علوم اقتصادي و برنامه ريزي(همه گرایش ها) بصورت امریه استفاده خدمتی می کند.

 

 شرایط عمومی و اختصاصی:

1- تدین به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان رسمی شناخته شده کشور.
2- تابعیت نظام جمهوری اسلامی ایران.
3- التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
4- نداشتن اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر.
5- داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کار.
6- از آنجایی که بکارگیری کارکنان وظیفه غیر بومی برای استانداری بار مالی اضافی به همراه دارد، متقاضیان حتماً باید بومی استان يزد باشند.( اولویت با متقاضیانی است که محل سکونت آنان در حوزه استحفاظی  فرمانداری یا بخشداری درخواست شده باشد و در غیر اینصورت اولویت با متقاضیان استانی می باشد).
7- اولویت با فارغ التحصیلان از دانشگاه های معتبر داخل کشور با حد اقل معدل 16در رشته های کارشناسی ارشد می باشد.
8- متقاضیان زیر در اجرای دستورالعمل اجرایی نحوه بکارگیری کارکنان وظیفه مأمور به دستگاه ها و مراکز غیر نظامی از اولویت قانونی برخوردار هستند:
الف-  خانواده ایثارگران (شامل فرزند و برادر شهید، فرزند و برادر جاویدالاثر، فرزند جانباز، فرزند آزاده، فرزند رزمنده با حداقل 6 ماه سابقه حضور در جبهه)
ب- متقاضیان تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره).
ج- متقاضیان تحت پوشش بهزیستی.
د- متقاضیان متأهل.
هـ- متقاضیان معاف از رزم.
و- نخبگان و استعدادهای برتر.
ز- ایتام (فاقد پدر یا مادر)

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام:

 

1-  تصویر برگه آماده به خدمت مشمولان خدمت وظیفه عمومی اعزامی سال 1399
2- تصویر برگه فراغت از تحصیل (نامه دانشگاه به حوزه نظام وظیفه)
3- تصویر صفحه اول شناسنامه
4- تصویر صفحه مربوط به ثبت مشخصات همسر در شناسنامه برای تعیین وضعیت تأهل متقاضی
5- تصویر کارت ملی (پشت و رو)
6- عکس رنگی 4*3  تمام رخ، کاملاً واضح و بدون اثر مهر و لکه و منگنه و ، زمینه سفید و بدون حاشیه اضافی که اخیراً گرفته شده باشد.
7- تصویر گواهی مربوط به متقاضیان دارای اولویت (گواهی بنیاد شهید، گواهی رزمندگی، کمیته امداد، بهزیستی، بنیاد نخبگان، گواهی فوت پدر یا مادر).

متقاضیان واجد شرایط بعد از ورود به  نشانیwww.ostanyazd.ir/web/ostandari/amrieh می توانند نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

 

 (نکته، تمامی مدارک بصورت رنگی و با کیفیت مناسب و ترجیحا با فرمت jpg  اسکن و در سامانه ثبت نام بارگذاری شود).

 

دریافت کد رهگیری:

با ثبت اطلاعات وارد شده، کد رهگیری نمایش داده می شود. لازم است این کد را تا پایان فرآیند انتخاب نیروهای امریه نگهداری نمایید. قابل ذکر است امکان ویرایش و تصحیح اطلاعات ثبت شده بعد از ثبت اطلاعات و دریافت کد رهگیری مقدور نمی باشد لذا هنگام ثبت اطلاعات دقت کافی بعمل آید.
*همه مشمولین وظیفه متقاضی امریه موظف به مطالعه دقیق و رعایت شرایط عمومی و اختصاصی، مقطع و رشته تحصیلی و مدارک ثبت نام هستند و مسئولیت درستی اطلاعات وارد شده در فرم ثبت نام بر عهده متقاضی می باشد و چنانچه در هر مرحله از فرآیند جذب امریه مشخص شود متقاضی با اطلاعات نادرست یا رعایت نکردن شرایط و ضوابط ثبت نام نموده است، از ادامه مراحل محروم خواهد شد.

 

 

نکات مهم:

1-  با توجه به اینکه مدارک فرد یا افراد پذیرش شده، باید حداکثر 2 ماه قبل از تاریخ اعزام جهت اخذ مجوز امریه به وزارت کشور ارسال شود، بنابراین متقاضیان بایستی حداکثر 80  روز قبل از اعزام اقدام به ثبت نام نمایند تا زمینه اقدامات بعدی ( بررسی مدارک، استعلام حراست و گزینش ) فراهم گردد. به عنوان مثال متقاضیان امریه اعزامی 01/04/1399 حداکثر تا تاریخ 10/01/1398 باید اقدام به ثبت نام و کد رهگیری دریافت نمایند.
2-  تبت نام تنها از طریق سایت استانداری فراهم می باشد. لذا متقاضیان محترم از مراجعه حضوری برای درخواست امریه خودداری نمایند.

 

 

در صورت داشتن هرگونه سؤال راجع به امریه ( شماره تماس 31112455-035 اداره کل امور اداری و مالی- آقای علوی)  آماده پاسخگویی می باشد.
 

 

برخی از ضوابط و مقررات بکارگیری نیروهای امریه:

 

1-  مدت خدمت برای کارکنان وظیفه مأمور به دستگاه های غیر نظامی (امریه) 24 ماه است.
تبصره 1:  استانداری يزد براساس تبصره ماده 31 دستورالعمل اجرایی نحوه بکارگیری کارکنان وظیفه مأمور به دستگاه ها و مراکز غیر نظامی، از مشمولین وظیفه پذیرش شده جهت بکارگیری بصورت امریه تعهد مبنی بر عدم استفاده از کسری خدمت شامل (کسری خدمت بسیجی و فرزند ایثارگر و ...) اخذ می کند.
تبصره 2:  تنها به کارکنان امریه متأهل دارای فرزند به ازای هر فرزند 3 ماه کسری خدمت تعلق می گیرد. (کسری خدمت به فرزند منتسب به شخص سرباز که از امتیازات شرعی و قانونی مانند نام خانوادگی، ارث و ... برخوردار می گردد تعلق می گیرد. بنابراین کارکنان وظیفه ای که با زن دارای فرزند ازدواج نمایند یا صاحب فرزند خوانده شوند در شمول کسر خدمت فرزند قرار نمی گیرند).
2-  بکارگیری کارکنان وظیفه در تخصص اصلی (یا مشابه) آنان الزامی است.
3-  حفظ کرامت و منزلت اجتماعی کارکنان وظیفه و تقویت روحیه مسئولیت پذیری در آنان مد نظر است.
4-  رفتار با کارکنان وظیفه برابر مقررات انضباطی پیش بینی شده در دستورالعمل ابلاغی مربوط به ستاد کل و دستگاه های غیر نظامی بکارگیرنده، گذشت از خطاهای جزئی و استفاده از روش های ارشادی در خصوص آنان مد نظر می باشد.
5-  كارکنان وظیفه باید در محل مصوب براساس مجوز اخذ شده از ستاد کل نیروهای مسلح خدمت نمایند و هرگونه انتقال و جابجایی به محل دیگر بدون هماهنگی و اخذ مجوز از مراجع ذیربط ممنوع و از مصادیق لغو امریه محسوب می شود.
6-  كارکنان وظیفه مأمور مجاز به ادامه تحصیل در حین انجام خدمت دوره ضرورت نیستند.
7-  كارکنان وظیفه مأمور که در حین خدمت در مقطع تحصیلی بالاتر قبول می شوند، در صورتی مجاز به ادامه تحصیل خواهند بود که از سازمان وظیفه عمومی ناجا مجوز لازم را اخذ نمایند.
8-  چنانچه کارکنان وظیفه مأمور عملکرد مناسبی نداشته باشند، لغو امریه خواهند شد. ( شامل: مشکلات بی انضباطی، برخورد نامناسب با ارباب رجوع، سرقت اموال دولتی و ...، جعل اسناد دولتی و ...، تظاهر به بیماری و ارائه گواهی استعلاجی خارج از عرف پزشکی، مشکلات اخلاقی، ترک محل خدمت بیش از 15 روز، ایجاد نارضایتی در محل خدمت، تشویق و تحریک افراد به تحصن، شرکت در عملیات جاسوسی و خرابکارانه و براندازی نظام و برقراری ارتباط با ضد انقلاب داخل یا خارج از کشور، شرکت و گرایش به دسته بندی های سیاسی و احزاب و گروه ها در دوران خدمت سربازی، بی توجهی به وظایف و کم کاری بطور مستمر، شرکت در جرائم مالی و اخلاقی شبکه ای و ...)
*نکته: در صورت ارائه مدارک پزشکی موجه (تأیید شده توسط یگان نظامی آموزش دهنده) یا برگه فوت اقوام درجه یک یا حوادث غیر مترقبه مانند تصادف، سیل، زلزله، آتش سوزی و ... غیبت موجه و در غیر اینصورت به عنوان ترک خدمت محسوب می شود.
9-  عقد هرگونه قرارداد پیمانکاری و مالی با کارکنان وظیفه مأمور در طول خدمت سربازی ممنوع است.
10-  موی سر کارکنان امریه باید همانند کارکنان وظیفه شاغل در نیروهای مسلح (درجه داران و افسران دور سر با نمره 8 و سر با نمره 16)  کوتاه باشد.
11-  دستگاه های غیر نظامی مجاز به ترخیص کارکنان امریه قبل از اتمام مدت قانونی خدمت نیستند.
12-  ساعت کاری کارکنان امریه محدود به ساعت کاری نیست و دستگاه ها می توانند در صورت ضرورت در ساعات غیر اداری و بدون پرداخت اضافه کار آنان را به کار گیرند.
13-  مرخصی استحقاقی و استعلاجی کارکنان وظیفه مأمور تابع مقررات و بخشنامه های ابلاغی از ستاد کل نیروهای مسلح است.
14-  مرخصی استحقاقی سالیانه کارکنان وظیفه مجرد 12 روز و کارکنان وظیفه متأهل 30 روز است.
تبصره 1: ایام تعطیلات رسمی واقع در بین مرخصی استحقاقی کارکنان وظیفه جزء مرخصی استحقاقی آنان محسوب نمی شود.
تبصره 2:  به کارکنان امریه متأهل که در طول خدمت صاحب فرزند شوند 3 روز مرخصی تشویقی (اجباری) تعلق می گیرد و مسئولین دستگاه ها می توانند مازاد بر 3 روز مرخصی تشویقی تعیین شده، حداکثر تا 11 روز (جمعاً دو هفته) به کارکنان امریه مشمول این تبصره مرخصی تشویقی اعطا نمایند. ( 3 روز اجباری و 11 روز دیگر با نظر موافق بخشداران و فرمانداران است.)
تبصره 3: مدت مرخصی پایان دوره آموزشی کارکنان وظیفه جزء مرخصی استحقاقی به حساب می آید.
تبصره 4:  به مرخصی استحقاقی سالیانه کارکنان وظیفه ای که در طول خدمت سربازی یکی از بستگان آنان (شامل : پدر، مادر، همسر، فرزند، برادر، خواهر) شهید یا فوت کند، 10 روز اضافه می شود.
تبصره 5:  به کارکنان وظیفه اقلیت های دینی (مسیحی، زرتشتی، کلیمی) در ایام اعیاد مذهبی آنان مرخصی اعطاء که مدت مذکور جزء مرخصی استحقاقی سالیانه آنان محسوب می شود.
15-  مدیران دستگاه های غیر نظامی موظفند ترتیبی اتخاذ تا کارکنان امریه قبل از پایان خدمت سربازی از مرخصی استحقاقی خود استفاده کنند.
16-  مدت مرخصی استعلاجی وفق آئین نامه معافیت پزشکی مشمولین وظیفه خواهد بود استفاده از مرخصی استعلاجی با توجه به شرایط ذیل و رعایت ضوابط پیش بینی شده امکان پذیر است:
الف-  بیماری مانع از حضور در محل خدمت با تأیید بهداری محل ( برای موارد بیش از 2 روز با تأیید یگان نظامی آموزش دهنده).
ب-  ابتلا به حوادث بزرگ مانند تصادف، سیل، زلزله، آتش سوزی و ...
ج-  در توقیف بودن یا حبس.
د-  فوت پدر، مادر، همسر، فرزند، برادر، خواهر یا بیماری سخت یکی از آنها (در صورتی که مراقب دیگری نباشد).
17-  حقوق و هزینه آموزش کارکنان امریه براساس درجه نظامی آنان مطابق با آخرین بخشنامه و دستورالعمل ستادکل و دفتر سیاست گذاری و نظارت راهبردی حفاظت اطلاعات نیروهای مسلح از محل اعتبارات سازمان به کار گیرنده تأمین و پرداخت می شود و هرگونه پرداخت خارج از ابلاغیه های صادره ( اعم از اضافه کار، پاداش، رفاهی، عیدی) ممنوع می باشد.
18- كارکنان امریه باید قبل از ترخیص نسبت به تحویل اموال در اختیار خود و تسویه حساب کامل با سازمان به کار گیرنده و یگان نظامی مربوطه و تحویل دفترچه های بیمه خدمات درمانی خود و همسر و فرزندان به دفاتر خدمات الکترونیک سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح اقدام کنند تا برای صدور کارت پایان خدمت آنان اقدام گردد.

 

 

ورود به صفحه ثبت نام