استاندار یزد در نشست ستاد اجرایی خدمات سفر تاکید کرد:

اجرای برنامه ها و مصوبات مربوط به سفرهای نوروزی، منوط به وضعیت شیوع کرونا

استاندار یزد با اشاره به مسائل و برنامه های مربوط به سفرهای نوروزی گفت: اجرای برنامه ها و مصوبات مربوط به سفرهای نوروزی، منوط به وضعیت شیوع کرونا و بر اساس مصوبات ستاد ملی کرونا خواهد بود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، دکتر طالبی در ستاد اجرایی خدمات سفر استان یزد که با حضور اعضای ستاد در سالن کوثر استانداری برگزار شد، با بیان اینکه امسال نیز همچون سال گذشته، اجرای برنامه ها و مصوبات مربوط به سفرهای نوروزی منوط به وضعیت کرونا در استان و کشور است، گفت: با وجود پیشتازی استان یزد در زمینه طرح سفرهای ایمن و انتخاب یزد به عنوان پایلوت مقصد ایمن گردشگری کشور، برنامه های مربوط به سفرهای نوروزی باید متناسب با شرایط کرونا دنبال شود.
وی به وضعیت ناپایدار کرونا در کشور و هشدار وزیر بهداشت به استان های همجوار خوزستان به عنوان مرکز شیوع کرونای انگلیسی در کشور اشاره و خاطرنشان کرد: همه تلاش خود را برای پیشگیری از اوج گیری مجدد کرونا به کار گرفته ایم.
دکترطالبی با اشاره به شرح وظایف پیش بینی شده برای کمیته های ستاد خدمات سفر استان با نگاه به کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی، تصریح کرد: در این راستا کلیه مسافران پیش از ورود به استان باید اقدام به رزرو محل اقامت خود کرده باشند.
وی افزود: به هیچ وجه نباید شاهد نصب چادر در استان باشیم، همچنین لازم است اقامتگاه های غیرمجاز و فاقد مجوز نیز توسط اداره کل میراث فرهنگی و نیروی انتظامی استان رصد و نسبت به پلمب آن ها اقدام شود.
استاندار یزد در انتها کمپ های کویرنوردی را یکی از ظرفیت های گردشگری استان دانست و گفت: در این زمینه صاحبان کمپ ها باید نسبت به اجرای ضوابط و موازین قانونی در رابطه با مسائل مربوط به کرونا  و رعایت مسائل فرهنگی متعهد و دستگاه های ذی صلاح نیز از جمله میراث فرهنگی و نیروی انتظامی بر اجرای این ضوابط، نظارت کافی داشته باشند.

افزودن نظرات