معاون عمرانی استاندار تاکید کرد:

اهمیت نقش مهندسان ‌استان در مسیر عمران و آبادانی یزد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد با گرامیداشت روز مهندس، حضور مهندسان استان را در اجرای پروژه‌های عمرانی در مسیر عمران و آبادانی یزد، دارای اهمیت دانست.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، "محسن صادقیان" ‌معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار در آیین بزرگداشت روز مهندس به میزبانی سازمان نظام مهندسی استان یزد، به دستاوردهای استان در حوزه های مختلف عمرانی با کمک کارفرمایان، پیمانکاران و مشاوران اشاره کرد و گفت: امروز افتخار می‌کنیم که با تلاش مهندسان رشته تاسیسات و گاز، ۹۹ درصد از شهرها و روستاهای استان از نعمت گاز برخوردار هستند.
وی با تاکید بر اینکه شاید کمتر استانی به این جایگاه دست یافته باشد، افزود: در حال حاضر در جهت دستیابی به صنعت سبز در استان حرکت می کنیم و با جدیت گاز رسانی به صنایع استان دنبال می‌شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار به دستاوردهای مهندسان یزدی در حوزه آب اشاره کرد و ادامه داد: با این تلاش ها شاهد تحولات بسیاری در حوزه  تامین آب و مدیریت مصرف هستیم، با تلاش های مسئولان استان می توان گفت که در سالهای آینده دغدغه آب را نخواهیم داشت و امروز مهندسین حوزه صنعت استان نیز در امر بازچرخانی و بازآفرینی آب، ابتکارات و آفرینش‌های خوبی داشته اند که قابل تقدیر و ستایش است.
صادقیان از تلاش‌های مهندسان حوزه برق تقدیر ‌و خاطرنشان کرد: تحولات بسیاری در حوزه برق از سوی مهندسان استان رقم خورده است که باعث شده هم در حوزه تامین و هم در حوزه مصرف دستاوردهای خوبی حاصل شود و امروز روستایی را نداریم که از نعمت برق برخوردار نباشد.
وی با بیان اینکه به همت مهندسان حوزه راه امروز همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان از راه دسترسی مناسب برخوردار هستند، گفت: در حال توسعه شبکه‌های بزرگراهی و آزادراهی در استان هستیم و بیش از ۴۵۰ کیلومتر بزرگراه در حال حاضر در استان در حال ساخت است که امیدواریم تا پایان دولت، ۲۰۰ کیلومتر آزادراه را به بهره‌برداری برسانیم که از افتخارات دولت محسوب می‌شود.


احداث ٨ هزار واحد مسکونی در استان در قالب طرح اقدام ملی مسکن


معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار به تلاش های مهندسان استان در حوزه مسکن اشاره و اظهار کرد: احداث ۸ هزار واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی مسکن در استان، شروع شده است، قطعا اگر این طرح از ابتدای دولت شروع شده بود عملکرد بهتری را شاهد بودیم اما استان یزد در این حوزه نیز پیشتاز ‌بوده به طوریکه در شب مبعث شاهد تحویل اولین فازهای طرح اقدام ملی مسکن در استان خواهیم بود و این در حالی است که اولین کلنگ طرح اقدام ملی مسکن اردیبهشت ماه سال جاری به زمین خورده است.
صادقیان از تلاش های سازمان نظام مهندسی ساختمان استان در حوزه ساخت و ساز تقدیر کرد و ادامه داد: این روزها، بیماری کرونا موجب شده روزگار متفاوتی را تجربه کنیم، رفتار متفاوت، برخوردهای متفاوت و تفکرات متفاوت، باید در خدمت به مردم هم با گذشته تفاوت داشته باشیم. وی افزود: پیشرفت های زیادی به دلیل محدودیت ها و اجبار در استفاده از فناوری ها و تکنولوژی‌ها حاصل شده است که از آنها باید در جهت خدمت بهتر به مردم استفاده کنیم ‌و در این راستا از مجموعه هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان در بهره گیری از سیستم ها و سامانه ها و در الکترونیکی کردن فرآیندها باید تشکر کرد ، هرچند که هنوز جای کار بسیاری وجود دارد و انشاالله روزی فرا رسد که با تعامل این سازمان با شهرداری، پروانه ساختمانی یک ماهه، صادر شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ‌در پایان با تاکید بر ضرورت همراهی مهندسان استان در پروژه‌های متعددی که در حوزه عمرانی اجرا می شود، خاطرنشان کرد: همه باید تلاش کنیم تا شاهد رشد و پیشرفت استان یزد در مسیر عمران و آبادانی باشیم.

★‌خبرنگار: ‌مجید وفایی شاهی★

افزودن نظرات