به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري يزد، "محمد رضا فلاح زاده" روز شنبه در اين جلسه فرا رسيدن هفته دفاع مقدس را تبريك گفت.
وي اظهار داشت: اگر چه آغاز هفته دفاع مقدس يادآور حمله ناجوانمردانه رژيم بعثي عراق است اما دليل تبريك گفتن اينست كه دفاع مقدس احياگر فرهنگ جهاد و شهادت، و فرهنگ خوداتكايي است.
استاندار با بيان اينكه مراسم رژه نيروهاي مسلح در روز 31 شهريور ماه، مراسم تجليل از حماسه سازان دفاع مقدس است، بر شركت در اين مراسم تاكيد كرد.
فلاح زاده در ادامه با بيان اينكه اقدامات خوبي در حوزه مبارزه با مواد مخدر در استان يزد صورت گرفته است از همه تلاشگران اين عرصه قدرداني كرد.
وي گسترش اعتياد به مواد مخدر در بين جوانان را يكي از برنامه هاي دشمنان دانست و خاطر نشان كرد: با جذب جوانان بايد مانع از اين انحرافات شويد.
اين مقام مسئول اجراي برنامه هاي تفريحي و ورزشي در سطح محلات و فراتر از آن، برقراري ارتباط با جوانان و خانواده ها را از موثرترين برنامه ها در جلوگيري از اين انحرافات دانست.
در ابتداي اين جلسه دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر گفت: استان يزد در بحث مبارزه با مواد مخدر در 5 ماهه اول سال جاري نسبت به مدت مشابه در سال گذشته وضعيت خوبي را شاهد بوده است.
گزارش وضعيت كمپ هاي ترك اعتياد، وضعيت خودروهاي توقيفي از قاچاقچيان، تشكيل شوراي پژوهشي، ارائه آمار كشفيات از ديگر موضوعات مورد اشاره "منصور دشتي"در اين جلسه بود.
همچنين در بخش ديگر اين جلسه گزارشي از وضعيت اجراي سند جامع پيشگيري اوليه از اعتياد در استان ارائه شد.