رونمایی از سامانه‌های الکترونیکی شرکت گاز استان یزد توسط معاون عمرانی استاندار

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد ضمن رونمایی از سامانه‌های الکترونیکی شرکت گاز استان، گفت: امروز با گستردگی و توسعه خدمات زیربنایی، ناچاریم با بهره‌گیری از فناوری‌ها و تکنولوژی‌های نوین خدمات مورد نیاز مردم را در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با کیفیت بالا پاسخ دهیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، "محسن صادقیان" ‌معاون عمرانی استاندار با حضور در شرکت گاز استان ضمن تقدیر و تشکر از مدیرکل شرکت گاز استان، معاونین و کارکنان این شرکت، اظهار کرد: با توجه به شرایط فعلی ناشی از شیوع ویروس کرونا و ضرورت کاهش روابط فیزیکی بین مردم و دستگاه‌های اجرایی، نیازمند ارائه خدمات الکترونیک به مردم هستیم و خدا را شکر در مدت یک سال گذشته شاهد پیشرفت های زیادی در این عرصه هستیم.
وی ا‌دامه داد: شرکت گاز استان یزد با بهره گیری از نیروهای توانمند در این حوزه نسبت به ارائه خدمات گسترده به صورت الکترونیکی اقدام کرده و می توان گفت همواره از شرکت های پیشگام و پیشتاز در این بخش بوده، این شرکت از بانک‌های اطلاعاتی خوب و جامعی برخوردار است که ارائه خدمات الکترونیکی بر بستر GIS را تسهیل می کند.
‌معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار با بیان اینکه ارائه خدمات الکترونیکی، کاهش زمان، کاهش هزینه، شفافیت، پاسخگویی، کارآمدی، اثربخشی و در نهایت رضایتمندی در مشتریان را به همراه دارد، ‌افزود: در معاونت هماهنگی امور عمرانی و در راستای ارائه خدمات الکترونیکی اقدامات خوبی توسط دستگاه های اجرایی، سازمان ها و شرکت های دولتی استان انجام شده که هر یک در جای خود کار بسیار ارزشمند و قابل تقدیری است.
صادقیان خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم با تجمیع بانک‌های اطلاعاتی دستگاه های مختلف اجرایی به صورت یکپارچه و متمرکز، سیستم های یکپارچه اطلاعات داده مکانی استان یا سامانه SDI را راه‌اندازی ‌کنیم.
وی اظهار کرد: تشکیل سامانه اطلاعات داده مکانی استان به مدیران ارشد استان کمک می کند تا در برنامه‌ریزی ها، هدف گذاری ها و  پروژه های عملیاتی و اجرایی با بهره گیری از این بانک اطلاعاتی بهترین و مناسب ترین تصمیم را اتخاذ نمایند ‌و ما می توانیم در کنار تحقق شهر الکترونیک و شهر هوشمند، برای رسیدن به استان هوشمند نیز گام برداریم.
معاون عمرانی استاندار ادامه داد: امروز در حوزه عمرانی، سامانه های مختلفی را برای ارائه خدمات الکترونیک به کار می گیریم که شاید برخی از آنها در حوزه شهری و روستایی جزو اولین ها در کشور هستند.
صادقیان افزود: استفاده از این سامانه ها، صرفه‌جویی در زمان کارمندان، پیمانکاران و مردم را به همراه خواهد داشت ‌و مهم‌ترین دستاورد ارائه خدمات الکترونیک، صرفه جویی در هزینه های مصرفی به ویژه در مصرف کاغذ است که با حذف مکاتبات  کاغذی اداری، نقشه های فیزیکی، قبوض و.... این صرفه جویی قابل توجه خواهد بود.
‌وی تصریح کرد: ‌پیشنهاد من به دستگاه های خدمات‌رسان استان این است که در هفته درخت کاری سال جاری به نسبت صرفه جویی در مصرف کاغذ در ارائه خدمات الکترونیک، نسبت به کاشت نهال نیز اقدام کنند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار در پایان به تعداد زیاد پروژه های عمرانی با پیشرفت فیزیکی بالا در استان اشاره کرد و گفت: از این هفته تا چند ماه آینده هر هفته شاهد بهره برداری و افتتاح پروژه های عمرانی در استان خواهیم بود.

‌★‌خبرنگار: ‌مجید وفایی شاهی★

افزودن نظرات