مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری عنوان کرد:

ارائه ظرفیت‌های استان در نمایشگاه ملی توانمندی‌های روستائیان

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری یزد گفت: تدارک‌های خوبی انجام‌شده است تا بتوانیم توانمندی‌های روستاهای استان را در نمایشگاه ملی روستائیان به مردم سراسر کشور معرفی کنیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، روز سه‌شنبه 7مهرماه ستاد استانی روز روستا با حضور مدیرکل روستایی و شوراهای استانداری ، معاونین فرماندار، بخشداران مرکزی و اعضای ستاد استانی روز روستا در سالن شهید موحدین استانداری یزد برگزار شد.
" هادی مقیمی " در این جلسه با اشاره به اینکه 15 مهرماه به‌عنوان " روز ملی روستا " نام‌گذاری شده است، اظهار داشت: در دولت تدبیر و امید برای اولین بار در سال گذشته برنامه‌های بسیار متنوع و مطلوبی برای روز ملی روستا پیش‌بینی و اجرا گردید و در سال جاری نیز علاوه بر برگزاری همایش روز ملی روستا در تهران، نمایشگاه ملی توانمندی‌های روستائیان برای اولین بار در تاریخ 14 الی 17 مهرماه به مدت 4 روز در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.
وی با اشاره به فرمایش حضرت امام خمینی ( ره ) مبنی بر اینکه یزد می‌تواند نمونه و الگویی باشد برای سایر استان‌ها، از حضور تمام شهرستان‌های استان در این نمایشگاه و ارائه ظرفیت‌ها و توانمندی‌های روستائیان استان یزد خبر داد.
مقیمی همچنین بابیان اینکه در این نمایشگاه " اقلیم استان یزد" نیز به‌صورت ویژه به مردم سراسر کشور معرفی خواهد شد، تصریح کرد: ماکت یک خانه کویری آماده‌شده که در محل نمایشگاه نصب خواهد شد و دو روستای هدف گردشگری نیز به عرضه توانمندی‌های خود خواهند پرداخت.
مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری با اشاره به موفقیت‌های روستا و دهیاری‌های استان در یک سال و نیم گذشت، خاطرنشان کرد: در چند روز گذشته " سمیه منتظری " دهیار روستای اسلامیه  به‌عنوان دهیار برتر کشور در حوزه گردشگری انتخاب گردید که شایسته تقدیر است.
گفتنی است در ادامه این جلسه معاونین فرماندار و بخشداران مرکزی به بیان دیدگاه‌های خود در راستای حضور موفق در نمایشگاه ملی توانمندی‌های روستائیان پرداختند.

 

مطالب مرتبط

هیچ نتیجه‌ای یافت نشد.
افزودن نظرات