سرپرست دفتر امور بانوان و خانوادۀ استانداری یزد بیان کرد:

ارتقای نشاط اجتماعی و سلامت بانوان در برنامه‌های دهۀ کرامت

سرپرست دفتر امور بانوان و خانوادۀ استانداری از برگزاری برنامه‌های متنوع برای بانوان، دختران و کودکان به مناسبت دهۀ کرامت خبر داد.

به گزارش ادار‌ه‌کل روابط عمومی استانداری یزد، نشست هماهنگی و برنامه‌ریزی برنامه‌های دهۀ کرامت با حضور سرپرست دفتر امور بانوان و خانوادۀ استانداری یزد و مشاوران دستگاه‌ها در امور زنان و خانواده در سالن شهید موحدین استانداری برگزار شد.
سرپرست دفتر امور بانوان و خانوادۀ استانداری یزد با بیان اینکه سه هزار برنامه به مناسبت دهۀ کرامت و روز ملی دختران از سوی دستگاه‌های استان در حال اجراست، توجه به کرامت و جایگاه دختران را اصل مهم در برنامه‌های این 10 روز عنوان کرد.
«رقیه کرمانیان» اجرای طرح «بانوی شاد» را یکی از مهمترین برنامه‌های این دهه نام برد و افزود: این طرح با هدف ارتقای نشاط اجتماعی و سلامت بانوان در بوستان طوبی یزد اجرا می‌شود و در صورت موفقیت و همگرایی دستگاه‌ها تداوم خواهد یافت.
کرمانیان ادامه داد: بانوان و دختران شهر یزد و نیز گروه سنی زیر 6 سال جامعه هدف این طرح هستند که می‌توانند صبح پنجشنبه 21 مرداد ماه از ساعت 8تا10 صبح در این بوستان حاضر و از برنامه‌های آن اعم از ورزش صبحگاهی، کارگاه نقاشی و کاردستی برای کودکان، مشاورۀ رایگان پزشکی، خانواده و مذهبی و کارگاه آموزشی مهارت‌های زندگی بهره‌مند شوند.
وی با بیان اینکه سازمان جهانی بهداشت رفاه کامل را رفاه روحی، جسمی و اجتماعی تعریف می‌کند، گفت: بازده فعالیّت‌های اجتماعی بلندمدت است و باید استمرار داشته تا نتیجه‌بخش باشد از این رو برای تداوم این طرح و امثال آن نیازمند مشارکت دوطرفه، تعامل همۀ دستگاه‌ها و همراهی سازمان‌های مردم‌نهاد هستیم.
گفتنی است برگزاری جشنواره‌های مختلف مانند جشنوارۀ عفاف و حجاب و غذا و شیرینی‌پزی؛ مسابقات مختلف فرهنگی ورزشی، تنیس روی میز و والیبال؛ مسابقات کتابخوانی ویژۀ دختران؛ کرسی‌های آزاداندیشی ویژۀ دختران و مادران، کارگاه‌های آموزشی مهارت‌های زندگی ویژۀ دختران و برگزاری جشن‌های مختلف از برنامه‌های دستگاه‌های استان به مناسبت دهۀ کرامت است.
 

افزودن نظرات