عضو هیات مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران:

استان یزد با 95 درصد پیشرفت طرح های بازآفرینی شهری رتبه دوم کشور را کسب کرد

عضو هیات مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران در نشست بازآفرینی استان یزد با اشاره به وضعیت نوسازی و بازآفرینی محلات هدف در کشور اظهار داشت: از ۱۴۵ هزار بنا در محلات هدف استان یزد ۸۴ درصد آن وضعیت ناپایدار دارند که در برش 4 ساله برای ۸ هزار 100 واحد می بایست اقدام بازآفرینی صورت می گرفت که با تلاش های استان و کسب پیشرفت 95 درصدی در این طرح ، رتبه دوم کشور را در این زمینه کسب کرده است.

 

میلاد امینی با اشاره به مشوق های ستاد بازآفرینی شهری برای ساکنین بافت های فرسوده افزود: اعمال تراکم تشویقی، پروانه رایگان، تخفیف در کلیه عوارض ها، ضوابط و مقررات شهرسازی و تسهیلات کم بهره از مهمترین مشوق هایی است که ستاد بازآفرینی شهری برای ساکنین این مناطق در نظر گرفته است.
 
وی توجه به زیست بوم و فرهنگ منطقه را در ترغیب مخاطبین طرح بازآفرینی شهری مهم دانست و از آمادگی این شرکت برای دریافت  طرح بسته های تشویقی به تناسب نیاز و بوم شهر توسط شهرداری ها خبر داد.
 
عضو هیات مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران ابلاغ تسهیلات تبصره ۱۸ را فرصت طلایی برای ساکنین بافت های هدف بازآفرینی دانست و افزود: ۱۸۵ میلیون از این تسهیلات با نرخ صفر درصد است در قالب فروش اقساطی می باشد ۲ ماه جهت جذب این اعتبار فرصت باقی مانده است .
 
میلاد امینی طرح کلید به کلید را از دیگر طرح های جذاب برای ساکنین بافت های فرسوده و هدف بازآفرینی شهری دانست و با تشریح این طرح گفت: مالکین در محدوده های هدف بازآفرینی قرار دارند می توانند ملک خود را با ۴۰ درصد افزایش نسبت به قیمت کارشناسی ، با زمین یا  ملک های در اختیار راه و شهرسازی تهاتر نمایند .
 
وی در پایان از ۱۱طرح اقدام مشترک برای استان یزد با اعتبار ۳هزار و ۱۰۰ میلیارد خبر داد و اظهار امیدواری کرد با پیگیری های صورت گرفته نسبت به تامین این اعتبار نیز اقدام لازم صورت گیرد.

 

مطالب مرتبط

هیچ نتیجه‌ای یافت نشد.
افزودن نظرات