مدیرکل فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت استانداری یزد:

استان یزد در عرصه تولید نرم‌افزارهای هوشمند سازی مدارس توانمند است

مدیرکل فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت استانداری یزد؛ اظهار داشت: استان یزد در زمینه تولید نرم‌افزارهای موردنیاز مدارس هوشمند توانمند است و در حال حاضر نیز در این عرصه فعالیت‌های مطلوبی داشته است.
به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري يزد روز چهارشنبه 23 دي ماه نشست شوراي آموزش و پرورش استان با حضور استاندار يزد، معاون وزير آموزش و پرورش و رئيس سازمان پژوهش و برنامه ريزي وزارتخانه ، مشاور فناوري وزارت آموزش وپرورش، مدیرکل فناوری اطلاعات، ارتباطات و فناوری استانداری و اعضای این شورا در سالن زنده ياد حميديا استانداري برگزار شد.
مدیرکل فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت استانداری یزد بابیان اینکه استفاده از فناوری‌های نوین در مدارس هدف نیست، بلکه راهی برای رسیدن به هدف است، تأکید کرد: دستاوردی‌هایی که از راه استفاده از فناوری ایجاد می‌شود ملاک است و امیدواریم با توجه به هدف‌گذاری صورت گرفته در شورای آموزش‌وپرورش استان، به اهداف موردنظر برسیم.
«اکرم فداکار» با اشاره به برتری 21 ساله دانش آموزان استان یزد در کنکور سراسری افزود: شاخص‌های توسعه منابع انساني در استان یزد همواره متمايز و برتر بوده و هست، به‌طوری‌که در شاخص تعداد نخبگان بعد از استان تهران در رتبه دوم قرارگرفته است.
وی تصریح کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان پارک علم و فناوري استان توانايي توليد محتوي و اپليكيشن هاي موبایلی و هوشمند را دارند و شايد جزو محدود استان‌هایی باشيم كه حدود 50 درصد شرکت‌های دانش مستقر در پارك علم و فناوري به‌طور خاص در حوزه ICT فعالیت می‌کنند.
 این مقام مسئول در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مطرح کرد: يكي از مدارس استان که با تبلت دانش‌آموزی در حال فعالیت است از اپليكيشين توليدی در استان استفاده می‌کند که نشان‌دهنده جایگاه خوب استان یزد در این حوزه است.
فداکار در پایان بابیان اینکه خواستار حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه تولید نرم‌افزار و اپليكيشن موردنیاز مدارس هوشمند هستیم، عنوان کرد: مشارکت معلمان در تولید و عرضه این‌گونه نرم‌افزارها علاوه بر علمی شدن و غنی‌تر شدن کارها ازنظر علمی، می‌تواند از تکراری شدن کارها جلوگیری کرده و هم‌افزایی بیشتری را ایجاد کند.
 
افزودن نظرات