استاندار یزد:

استان یزد ‌به قطب تولید نساجی کشور تبدیل شود

استاندار یزد در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان با بیان اینکه باید تلاش کنیم تا دوباره صنعت باقدمت نساجی در استان را احیا نماییم، خواستار تبدیل شدن یزد ‌به قطب تولید نساجی کشور شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، روز سه شنبه ۲۶ تیرماه نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان به ریاست "محمود زمانی قمی" استاندار یزد و با حضور "محسن صادقیان" معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، "‌سیدمجتبی حسینی پور" دبیر و اعضای این ستاد در تالار کوثر استانداری یزد برگزار شد.
‌استاندار یزد در این نشست با تأکید بر ضرورت حمایت جدی از احیای صنعت نساجی در استان، گفت: همه مسئولان و مدیران باید در مسیر رونق تولید و اشتغال در استان گام های عملی بردارند.
"محمود زمانی قمی" ‌ادامه داد: در این رابطه مسئولان سه قوه با حمایت از رونق تولید در کشور بر لزوم پرهیز از مداخله در قبل و حین اجرای پروژه ها تاکید دارند که این مهم باید در استان یزد نیز مورد توجه قرار گیرد.
رئیس ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان افزود: ایجاد یک فرصت شغلی و حمایت از صنعتگران در واقع مقابله با توطئه های دشمنان نظام و تهدیدهای آمریکاست.
وی خاطرنشان کرد: ‌در مبارزه با تحریم ها نباید فقط شعار داد بلکه با مدیریت خوب در اداره کشور و تأمین به موقع نیازهای تولیدکنندگان و صنعتگران، باید دشمنان را تسلیم کنیم.
استاندار یزد با اشاره به جلسات مقام معظم رهبری با هیئت دولت، ‌گفت: وقتی رهبر فرزانه انقلاب به عنوان شخص اول نظام جمهوری اسلامی ایران بر محور بودن تیم اقتصادی دولت تدبیر و امید و ایجاد آهنگ رونق تولید تاکید دارند ما نیز لازم است در استان یزد در همین مسیر حرکت کنیم.
زمانی قمی افزود: در عین حال صداقت و همراهی برای تقویت سرمایه اعتماد از سوی دولت ضروری است اما بخش تولید و صنعت هم باید بیشتر تلاش کند تا در شرایط امروز بتواند موفق تر باشد.
وی خواستار شد: مسیرهای مقابله با تحریم ها در هر منطقه و استان و تسریع در رفع موانع تولید با دستور استانداران انجام شود.
عالی ترین مقام اجرایی استان یکی از ظرفیت های بالای صنایع یزد را صنعت نساجی اعلام کرد و ادامه داد: در این حوزه خیلی غفلت شده است و باید از نساجی به گونه ای حمایت شود که مصرف کنندگان از سراسر کشور برای خرید به یزد مراجعه کنند.
استاندار یزد با بیان اینکه باید با توجه به شرایط ویژه کشور، رفتار خاص هم داشته باشیم و با سرعت تلاش کنیم، خاطرنشان کرد: ضروری است اراده جدی برای احیای صنعت نساجی در استان ایجاد شود و در این مسیر، ایجاد موزه و نمایشگاه دائمی و فروش مستقیم تولیدات در اولویت قرار داشته باشد.
زمانی قمی در پایان سخنان خود ایجاد فشار مالیاتی و بانکی بر صنایع، واحدهای تولیدی و کارآفرینان موفق در شرایط فعلی را منطقی ندانست و گفت: باید مشکلات با بهره گیری از تجربه کشورهای موفق در عبور از بحران ها، ‌در کوتاه ترین زمان ممکن حل شود تا تولیدکنندگان و  صنعتگران آسیب بیشتری نبینند.
 

مطالب مرتبط

شما نقش لازم برای دسترسی به این پرتلت را ندارید
افزودن نظرات