معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار يزد تأكيد كرد:

تبليغات زودهنگام در شبکه‌های اجتماعي ممنوع است

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار يزد و رئيس ستاد انتخابات استان گفت: تبليغات انتخاباتي داوطلبان خارج از برنامه زمان‌بندی انتخابات در فضاهاي مجازي و شبکه‌های اجتماعي ممنوع است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری يزد، عصر یک‌شنبه 18 بهمن‌ماه نشست خبري استاندار يزد، معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار با حضور مديركل حوزه استاندار، مشاور استاندار در امور اطلاع‌رسانی و روابط عمومي و اهالي رسانه‌های مكتوب و مجازي استان در سالن زنده‌یاد حميديا استانداري برگزار شد.
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار در اين نشست 3 ساعته با اصحاب رسانه استان ضمن تبريك ایام‌الله دهه فجر انقلاب اسلامي اظهار داشت: فضاهاي مجازي و شبکه‌های اجتماعي توسط دستگاه‌های نظارتي استان رصد می‌شود، گزارش تخلفات در چندين نوبت ارائه‌شده و با افراد متخلف در اين زمينه طبق قانون برخورد شده و می‌شود.
 «محمدعلي طالبي» ادامه داد: متأسفانه درزمینه فعالیت‌های انتخاباتي در فضاهاي مجازي و شبکه‌های اجتماعي خلاءهاي قانوني وجود دارد که شود نيازمند تدوين قوانين لازم و راهكارهاي مناسب است.
طالبي تصريح كرد: اميدواريم با فرارسيدن زمان تبليغات قانوني داوطلبان پنجمين دوره مجلس خبرگان رهبري و دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي برخي از اين تخلفات به حداقل برسد.
وي با اشاره به تأييد اخير صلاحيت داوطلبان در استان خاطرنشان كرد: شوراي نگهبان در استان يزد درمجموع 60 درصد از داوطلبان انتخابات را تأييد صلاحيت كرد و اين در حالي است كه در مرحله نخست تأييد صلاحیت‌ها 97 درصد از كانديداها توسط هیئت‌های اجرايي استان و بر اساس استعلام از مراجع چهارگانه و تحقيقات محلي تأييد صلاحيت شده بودند.
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار اين تفاوت درصد تأييد صلاحيت بين هیئت‌های اجرايي و نظارت استان را ناشي از عدم شفافيت قانون دانست و اظهار داشت: تفسيرهاي مختلفي از موارد قانوني در اين زمينه می‌شود كه حتي هیئت‌های نظارت نيز بر اين مسئله اذعان داشتند كه بايد قانون در اين زمينه كاملاً صريح و شفاف باشد.


ارتقاء فعاليت احزاب و تشکل‌های سياسي در استان


طالبي در بخش ديگري از سخنان خود با تأكيد بر ارتقاء فعاليت احزاب و تشکل‌های سياسي در استان افزود: در مدت 2 سال گذشته با احزاب و تشکل‌های سياسي استان 4 نشست هم‌اندیشی داشته‌ایم و روند برگزاری این جلسات همچنان ادامه خواهد داشت.
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار یزد در پایان تصریح کرد: در اين مدت پنج تشكل سياسي و حزبي كه داراي مجوز رسمي كشوری بودند در استان نيز مجوز راه‌اندازی دفتر استاني گرفتند و اميدواريم با ارتقاء فعاليت احزاب در استان شاهد برگزاري برنامه‌ها، همایش‌ها و فعالیت‌های سياسي با محوريت احزاب و تشکل‌های سياسي باشيم.
 

افزودن نظرات