استاندار یزد در ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا عنوان کرد:

تشدید نظارت ها و اعمال برخی محدودیت ها برای جلوگیری از وقوع پیک چهارم کرونا

استاندار یزد با اشاره به وقوع پیک جدید کرونا در برخی استان های کشور گفت: در همین راستا نظارت ها تشدید و برخی محدودیت ها برای جلوگیری از وقوع پیک چهارم کرونا وضع می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، دکتر طالبی در نشست ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا که با حضور اعضا و به منظور بررسی آخرین شرایط استان در این حوزه و اخذ تصمیمات لازم  برگزار شد، با اشاره به وضعیت ناپایدار کرونا در استان یزد، گفت: طی دو هفته اخیر شاهد افزایش آمار بیماران سرپایی و نیز افزایش مختصر بیماران کرونایی در بیمارستان های استان بوده ایم.
وی اوج گیری کرونا در برخی از استان های کشور را تهدیدی برای سایر استان ها دانست و خاطرنشان کرد: با توجه به مراوداتی که بین استان ها وجود دارد ممکن است تاثیر این اوج گیری در استان های دیگر از جمله استان یزد مشاهده شود، لذا در نشست ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان تصمیماتی جهت پیشگیری از شیوع پیک چهارم کرونا اتخاذ شد.
دکتر طالبی تصریح کرد: به منظور مدیریت بهتر شیوع بیماری کرونا، محدودیت تردد به استان های آلوده به تصویب رسیده است.
استاندار یزد در ادامه از تشدید محدودیت ها تردد شبانه در یزد خبر داد و گفت: قانون منع تردد خودرو در خیابان ها و معابر همچون گذشته از ساعت ۲۱ هر شب، اما با جدیت بیشتری اعمال می شود.
وی تشدید نظارت بر فعالیت اصناف و بازاریان را دیگر مصوبات نشست ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان یزد عنوان کرد.
دکترطالبی در بخش دیگری از سخنانش به محدودیت برگزاری مراسم ها و تجمعات به مدت دو هفته اشاره کرد و گفت: در این راستا مقرر شد دستگاه های مسئول، اقدام به تشکیل تیم های نظارت و بازرسی و اعمال مقررات سختگیرانه در این حوزه کنند.
استاندار یزد به آمادگی دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان اشاره و تصریح کرد: به منظور افزایش رعایت شیوه نامه های بهداشتی فرمانداری ها موظف به تشکیل ستادها و کمیته های نظارت مستمر و شبانه روزی شدند که بر این اساس افراد متخلف به دستگاه قضا معرفی می شوند.
وی بر ضرورت همراهی مردم در پیشگیری از پیک بعدی کرونا در استان تاکید و اظهارداشت: در ماه های گذشته، درصد رعایت شیوه نامه های بهداشتی استان یزد به  بالای ۸۰ رسیده بود در حالی این آمار در شرایط فعلی  به زیر ۶۰ درصد رسیده است.
وی افزود: امیدواریم در کنار سیاست ها، مصوبات استانی و فعالیت دستگاه های دولتی در زمینه مقابله با کرونا شاهد افزایش رعایت شیوه نامه های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در بین مردم استان باشیم.
دکتر طالبی در انتها با اشاره به عملکرد بسیار موفق استان در زمینه کنترل پیک های قبلی و تمجید ستاد ملی از مدیریت استان گفت: باید اقدامات به گونه ای سامان یابد که در زمینه جلوگیری از وقوع پیک جدید کرونا نیز به یکی از استان های موفق و الگو در کشور مبدل شویم.

افزودن نظرات