نماینده ولی فقیه در استان یزد:

توجه به صنایع کوچک و متوسط زمینه ساز ایجاد اشتغال پایدار

امام جمعه یزد در یازدهمین نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان توجه به صنایع کوچک و متوسط را راهکار ایجاد اشتغال پایدار و موجب تحرک اقتصادی دانست.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، ظهر پنج‌شنبه 14 مرداد ماه، یازدهمین نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان با حضور وزیرکشور، معاونان وزیر، نمایندۀ ولی‌فقیه در استان، استانداریزد، معاونان و مشاوران استاندار، نمایندۀ مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل حوزه استاندار، فرمانداران و جمعی از مدیران و مسئولان استان در سالن اندیشۀ استانداری برگزار شد.
نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه یزد بر رفع مشکلات بیکاری جوانان در سطح جامعه تأکید کرد و گفت: همه دستگاه‌ها باید در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل در رفع موانع تولید و ایجاد اشتغال نقش جدی و فعالانه ایفا کنند.
«آیت الله محمدرضا ناصری» با اشاره به اهمیت توسعۀ کارگاه‌های کوچک و متوسط در اشتغال‌زایی، بیان کرد: اشتغال به وسیلۀ ایجاد کارگاه‌های کوچک و خرد می‌تواند نقش مهمی در رفع معضل بیکاری و تحقق اقتصاد مقاومتی در جامعه داشته باشد.


بازیافت و بهره‌وری راهکارهای مؤثر در مدیریت آب


نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی در این نشست یکی از مهم‌ترین مسائل مطرح شده در مجمع نمایندگان استان یزد را مسئلۀ آب، بازیافت آب و بهره وری در مصرف آن دانست.
«سیدابوالفضل موسوی» با بیان اینکه مشکلاتی در مسیر خط انتقال آب یزد وجود دارد، تصریح کرد: اگر برای خط اول انتقال آب در استان یزد اتفاقی رخ دهد، یزد تنها در روز اول هشت ساعت دوام خواهد آورد.
نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس ادامه داد: اکنون اولویت اصلی ما خط اول انتقال آب است؛ حتی بحث انتقال آب به یزد در مجلس نیز مطرح است.
موسوی بیوکی با توجه به جمعیت و مسائل موجود در استان گفت: باید به تقسیمات سیاسی استان توجه ویژه شود تا در تعداد نمایندگان با وسعت و جمعیت تناسب برقرار گردد.
گفتنی است در ادامۀ این جلسه «حمیدرضا نصیری زاده» رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی یزد گزارشی از اقدامات ستاد راهبری و مدیریت اقتصادمقاومتی و 9 کارگروه مرتبط ارائه داد و «محمدرضا علمداریزدی» رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان گزارشی از ستاد تسهیل و رفع موانع تولید ارائه کرد.
همچنین تعدادی از مدیران‌کل و مسئولان استان گزارشی از اقدامات دستگاه‌های تحت مدیریت خود، در حوزۀ تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در استان ارائه کردند.
 

افزودن نظرات