استاندار يزد تأكيد كرد:

توجه به فرصت‌های مطلوب سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگري

استاندار يزد گفت: استان يزد ظرفیت‌ها و فرصت‌های خوبي براي سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگري و جذب گردشگران داخلي و خارجي دارد كه بايد از اين پتانسيل به نحو مطلوب استفاده شود.

به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري يزد، روز سه‌شنبه 13 بهمن‌ماه نهمين نشست سرمایه‌گذاری استان با حضور استاندار يزد، معاون هماهنگي امور عمراني استاندار، رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ریزی و اعضاي مركز خدمات سرمایه‌گذاری استان در سالن زنده‌یاد حميديا استانداري برگزار شد.
استاندار يزد در اين نشست ضمن تبريك ایام‌الله دهه فجر اظهار داشت: جذب گردشگر و سرمایه‌گذار در حوزه گردشگري استان نياز به زیرساخت‌های لازم و مطالعات كارشناسي دارد و آنچه براي تحقق اين مهم لازم است تطابق هدف‌گذاری با روش كار و زمان تحقق آن است.
«سید محمد ميرمحمدي» ادامه داد: وقتي صحبت از مرمت 740 هكتار از بافت تاريخي شهر يزد می‌کنیم نبايد به كف سازي و مرمت ديوارهاي چند محله محدود شود و بايد با برنامه‌ریزی دقيق و تأمين اعتبارات لازم كار ساماندهي بافت تاريخي را به سرانجام رساند.
وي افزود: بافت تاريخي يزد يك بافت پويا است وزندگی در آن جريان دارد و اين زنده‌بودن ویژگی‌های خاص خودش را دارد كه علاوه برداشتن ابزار قانوني براي مرمت بافت بايد شرايطي وجود داشته باشد تا مردم ساكن در اين بافت تاريخي احساس آرامش، امنيت، رغبت و پويايي كنند.
ميرمحمدي تصريح كرد: علی‌رغم برخي مرمت‌ها، بخشي از بافت تاريخي نياز به توجه ويژه دارد و با تشكيل كارگروه ويژه در اين زمينه از طرف اداره كل ميراث فرهنگي، صنایع‌دستی و گردشگري استان می‌تواند روند اجراي طرح‌ها را سرعت بخشيد و نتيجه پروژه‌ها را تعيين تكليف نمود.
 استاندار يزد اظهار داشت: بافت تاريخي منحصر به مسجد جامع، محله فهادان و زندان اسكندر نيست و بايد به نقطه‌نقطه بافت تاريخي و فراهم كردن امكانات موردنیاز گردشگران خارجي و داخلي در اين بافت توجه كرد.
وي در بخش ديگري از سخنان خود گفت: امروز نياز داريم تا مسير گرفتن مجوزهاي سرمایه‌گذاری را در چارچوب قانون كوتاه كنيم و با آزاد كردن پهنه‌های سرمایه‌گذاری مسير كار را براي سرمایه‌گذاران تسهيل نماییم.
ميرمحمدي ادامه داد: ضروري است پهنه‌بندی‌های سرمایه‌گذاری بر اساس طرح آمايش سرزمين و تأمين زیرساخت‌های لازم باشد و با هدايت سرمایه‌گذاران به مركز خدمات سرمایه‌گذاری استان و با دادن مشاوره‌های مناسب به آن‌ها كمك كنيم.
رئيس مركز خدمات سرمایه‌گذاری استان افزود: بسياري از افراد خود را علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در استان نشان می‌دهند اما نبايد تنها به‌ظاهر اكتفا كنيم و استانداري ابتدا صلاحيت، اهليت و توان مالي اين سرمایه‌گذاران را رصد و بررسي می‌کند و سپس با آن‌ها وارد مذاكره می‌شود.
استاندار يزد در پايان سخنان خود تصريح كرد: در سفر هیئت‌های خارجي به استان و سفر هیئت‌های داخلي به كشورهاي مورد مذاكره بايد يك گروه پيگيري تشكيل شود تا دستاوردهاي اين سفرها مشخص و سرمایه‌گذاری بر مبناي قوانين و در چارچوب سیاست‌های استان انجام شود.
گفتني است در اين نشست «محمدمهدي شرافت» مديركل ميراث فرهنگي، صنایع‌دستی و گردشگري استان گزارشي درباره روند سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگري استان در طول برنامه پنجم توسعه (سال‌های 1390 تا 94) ارائه كرد و اعضاي مركز خدمات سرمایه‌گذاری استان نيز به بحث و تبادل‌نظر در رابطه با نحوه پذيرش و اعزام هیئت‌های سرمایه‌گذاری در استان و چگونگي رفع مشكلات آن پرداختند.
 

افزودن نظرات