استاندار یزد در مراسم آغاز سال تحصيلي جديد مدارس استان مطرح كرد:

توجه خاص دولت تدبير و اميد به آموزش و پرورش و مطالبات فرهنگيان

با حضور نمايندۀ ولي فقيه در استان و استاندار يزد زنگ بازگشايي مدارس استان و آغاز سال تحصيلي 96- 95 در دبيرستان دخترانۀ حضرت ابوالفضل (ع) يزد نواخته شد.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی استانداری یزد، صبح شنبه سوم مهرماه زنگ بازگشايي مدارس استان و آغاز سال تحصيلي 96- 95 و نیز زنگ آغاز سرشماري اينترنتي نفوس و مسكن استان با حضور نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه يزد، استاندار يزد، معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار، مديركل حوزه استاندار، فرماندار يزد، مديركل آموزش متوسطه و رئيس گروه ارتباطات سازماني و فراسازماني وزارت آموزش و پرورش، مديركل آموزش و پرورش و رئيس سازمان برنامه و بودجه استان و جمعي از مديران و مسئولان استان در دبيرستان دخترانه حضرت ابوالفضل (ع) يزد نواخته شد.
استاندار يزد در اين مراسم با گراميداشت ياد و خاطره شهداي دانش آموز، دانشجو و معلمان شهيد انقلاب اسلامي و تبريك آغاز سال تحصيلي جديد گفت: دولت تدبير و اميد علي رغم تمام تنگناها، كمبود منابع مالي و تضعيف شدن منابع بانكي توجه خاصي به حوزه آموزش و پرورش و مطالبات فرهنگیان داشته و در دولت يازدهم اعتبارات مربوط به فرهنگيان بيش از 80 درصد ارتقا داشته است .
«سيدمحمد ميرمحمدي» با بيان اينكه دانش آموزان انديشه هاي بالنده دارند و براي ارتقا و پيشرفت ارزشهاي وجودي خود تلاش مي كنند پرسش مهر امسال را اينگونه مطرح كرد: «كدام مقام را در زندگي خود هدف قرار داده ايد؟» و از دانش آموزان استان خواست تا با توجه به متعدد بودن مقامها به اين سؤال پاسخ دهند.
وي آموزش و پرورش را به مثلثي تشبيه كرد كه معلم و استاد، دانش آموز و دانشجو و اولياء و مربيان سه رأس اين مثلث هستند، قاعده اين مثلث محتواي آموزشي و اضلاع اين مثلث يكي آموزش و ديگري امور پرورشي است.
ميرمحمدي ادامه داد: رئوس اين مثلث بايد در تعامل با يكديگر باشند و مشاركت فعال براي پيشبرد اهداف آموزش و پرورش داشته باشند و در سايه اين تعامل است كه اين مثلث مي تواند با قاعده محتواي آموزشي كه برخاسته از همه زمينه هاي اعتقادي و علمي است نيازهاي ما را پاسخگو باشد.
 عالي‌ترين مقام اجرايي استان افزود: ضلع آموزش مرزهاي علم و دانش را در مي‌نوردد و ضلع امور پرورشي نيز سبك زندگي و كار و تلاش ما را به ظهور مي رساند.
وي خاطرنشان كرد: بنابراين شايسته است دانش آموزان اهداف خود را در تحصيل براساس محتواي آموزشي و مشاركت فعال و تعامل سازنده پايه‌ريزي كنند.
ميرمحمدي با اشاره به تقارن آغاز سال تحصيلي با هفته دفاع مقدس گفت: استقلال، آزادي، امنيت و سربلندي جمهوري اسلامي ايران را عزيزان سپاهي، ارتشي و بسيجي رقم زدند و پيروزي در دفاع مقدس را مديون حمايت مردم از همه اقشار و اقوام هستيم.


نياز به آمار دقيق براي برنامه‌ريزي‌ها


استاندار يزد همچنين به آغاز سرشماري اينترنتي نفوس و مسكن در استان و همزمان در سراسر كشور اشاره و بيان كرد: براي برنامه ريزي‌ها و تصميم گيريها نياز به آمار دقيق و صحيح داريم و لازم است آمار و اطلاعات به صورت آنچه كه هست منعكس شود.
ميرمحمدي ادامه داد: اگر آمار نادرست باشد پايه برنامه‌ريزي‌ها متزلزل است و دانش آموزان و دانشجويان به جهت آشنايي با علوم روز و رايانه و پاكي و صداقتي كه در آنهاست مي‌توانند در كمك به اجراي موفق سرشماري نفوس و مسكن نقش بسيار مهمي داشته باشند.
استاندار يزد در پايان سخنان خود از فرهنگيان، معلمان و اساتيد استان كه به امر علم و پژوهش همت گمارده‌اند و دانش آموزان استان كه با تلاش و كوشش 23 سال متوالي مقام نخست كنكور سراسري را به‌دست آورده‌اند و خيّرين استان به ويژه خيّرين مدرسه ساز كه منشأ خير و بركت هستند تقدير و تشكر كرد.
تجهيز پژوهش‌سراي استان به تجهيزات ليزري
«قربانعلی افشاني» مديركل آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در اين مراسم ضمن قرائت پيام وزير آموزش و پرورش به مناسبت آغاز سال تحصيلي 96- 95،كسب موفقيت استان يزد در كنكور سراسري و رتبه نخست اين استان در كنكور را براي بيست و سومين سال متوالي ستودني دانست و از تجهيز يك پژوهش‌سراي استان به تجهيزات ليزري در آينده اي نزديك خبر داد.
«احمد شيرزاد» مديركل آموزش و پرورش استان نيز در اين مراسم ضمن تبريك آغاز بهار تعليم و تربيت گفت: در سال تحصيلي جديد 207هزار دانش آموز يزدي در دو هزار مدرسه و نه هزار كلاس درس مشغول به تحصيل شده اند و 14هزار فرهنگي و معلم استان نيز به تعليم و تربيت اين دانش آموزان مشغول هستند.
در پايان اين مراسم از «احمد سالاري» خيّر مدرسه‌ساز كه دبيرستان دخترانه حضرت ابوالفضل (ع) نيز به همت او احداث شده است تجليل شد.
گفتنی است همچنبن استاندار یزد از مراحل آغاز سرشماري اينترنتي نفوس و مسكن استان و اجرای این طرح بازدید کرد.  
 

افزودن نظرات