دبیرکل گروه هشت کشور اسلامی در حال توسعه :

دانش و فرهنگ از سرمایه های اصلی کشورهای اسلامی است

دبیرکل گروه هشت کشور اسلامی در حال توسعه (دی هشت ) گفت: دانش ، فرهنگ و خانواده از سرمایه های اصلی کشورهای اسلامی هستند .

به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري يزد، صبح سه شنبه چهارم خرداد ماه هفتمين كنفرانس مجمع جهاني   اسلام با حضور نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه يزد، استاندار يزد، معاونان و مشاوران استاندار ، مديركل حوزه استاندار، مديركل دفتر مطالعات سياسي و بين المللي جمهوري اسلامي ايران، يادگار سومين شهيد محراب آيت الله شهيد صدوقي (ره)، جمعي از مسئولان و مديران استان، انديشمندان، رجال سياسي، اسلام شناسان و رؤساي مراكز توليد فكر كشورهاي جهان اسلام در تالار خيام هتل صفاييه يزد برگزار شد.
 دبیرکل گروه هشت کشور اسلامی در حال توسعه در این کنفرانس با اشاره به اهمیت جایگاه خانواده در اسلام اظهار کرد: نهادها ،خانواده ها و افراد اهمیت زیادی دارند و بسیاری از ما میراث خوار فرهنگ و تمدنی هستیم که قرن ها عزت مند بوده است .
"سید علی محمد موسوی" اضافه کرد: دانش، فرهنگ و ارزش های خانوادگی در خانواده ها به عنوان نهادهایی که می توانند آینده کشور را تامین کنند، تمرین خواهد شد.
وی ادامه داد : خدمات سومین شهید محراب و خانواده " آیت الله شهید صدوقی (ره )" در کشور و استان یزد بسیار مهم بوده  است و این شهید والا مقام زندگی خود را وقف مردم و باورهای مقدس آن ها کرد .
موسوی تصریح کرد: گروه دی هشت به عنوان یک سازمان بین المللی با حضور کشورهایی از سه قاره بر اساس دوستی ، وحدت و رشد پایدار بر اساس منابع سرشار و غنی بنیان گذاشته شده است .
دبیرکل گروه هشت کشور اسلامی در حال توسعه اظهار داشت : ما در راستای رسیدن به این هدف تلاش خواهیم کرد تا در این زمینه و ارتباط با کشورهای مختلف اسلامی روشنگری کنیم و آینده مناسبی را برای کشورهای اسلامی در حال توسعه رقم زنیم .
وی افزود: نقشه راه برای تحقق این مهم تهیه شده و رئیس جمهوری اسلامی ایران در این خصوص قبول کرده اند تا در سال 2016 یکی از اجلاسهای این کنفرانس در کشور ایران برگزار شود.
 

افزودن نظرات