انسیه خزعلی:

زنان تاثیرگذار و موفق کشور معرفی می شوند

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: الگوسازی در حوزه خانواده و جوانی جمعیت در اولویت همه اقدامات است و به همین منظور زنان تاثیرگذار و موفق کشور شناسایی و معرفی می شوند.

 به گزارش عمومی استانداری یزد، انسیه خزعلی روز پنجشنبه در جمع فعالان و نخبگان حوزه زنان و خانواده استان یزد افزود: برای کمک به امر فرزند آوری و جوانی جمعیت، قوانین و آیین نامه هایی تصویب و اجرایی شده اما علاوه بر کمک گرفتن از خیران باید الگوسازی نیز انجام شود.
 
وی ادامه داد: الگوسازی و اینکه فرهنگ و نگاه تغییر کند، اولین اولویتی است که باید در جوانی جمعیت و خانواده در دستور کار باشد که البته زمان بر است، بخشنامه ای نیست و باید به دست خود مردم صورت گیرد و مردم در این اقدام پیشگام هستند.
 
معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: استفاده از توان زنان در تصمیم گیری‌های کلان از تاکیدات مقام معظم رهبری است و ریاست محترم جمهوری نیز درشوراهای کلان تصمیم گیری برخی خانم ها را نصب کردند و استان یزد نیز با همت استاندار نسبت به استفاده از توان بانوان فرهیخته اقدام کردند البته نگاه جامعه نیز باید در این زمینه تغییر کند.
 
خزعلی ادامه داد: در اولین سفر که به این استان آمدیم ،آمار بیکاری بانوان ۳۱ درصد بود که الان به ۱۴ درصد تقلیل یافته و نشان از برنامه ریزی اصولی و منسجم در زمینه اشتغال است همچنین عموما مشاغل خانگی در دستور کار بوده و شغل های منعطف اجرایی شده تا خانواده هم صدمه نخورد.
 
وی افزود: در همه دولت ها شعار داده شد که زنان خانه دار بیمه می شوند اما در دولت مردمی سیزدهم اجرایی شد و امسال نیز بودجه آن دیده شده و طرح از روستاها آغاز می شود تا زنان روستایی دارای سه فرزند به بالا بیمه شوند .
 
معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: کاهش ازدواج و عدم فرزند آوری از مشکات اساسی جامعه امروز است که باید رفع شود البته ممکن است زمان بر باشد اما خود مردم نیز باید کمک کنند تا ارزشهای اصیل ایرانی و اسلامی جایگزین ارزشهای غربی شده و قوانین مرتبط با جوانی جمعیت به صورت اصولی اجرایی شود .
 
خزعلی ادامه داد:در مورد جلوگیری از سقط جنین نیز قوانین باید به گونه ای نوشته شود که ضمانت اجرایی داشته و از سوء استفاده جلوگیری شود و در زمینه فرزند خواندگی نیز طرحی در دست انجام است  تا نسبت به بررسی و آسان سازی قوانین اقدام گردد.
 
وی افزود: در زمینه مشاورین و به خصوص مشاورین مدارس،از لحاظ کمی و کیفی مشکلات و کاستی هایی وجود دارد همچنین  سند مشاور خانواده که از سال ۱۳۹۲ به عنوان تکلیف معاونت زنان باید اجرایی می شد اما در دستور کار قرار نگرفته بود، در این دولت تدوین گردید.
 

مطالب مرتبط

هیچ نتیجه‌ای یافت نشد.
افزودن نظرات