استاندار یزد عنوان کرد :

لزوم ترویج فرهنگ کار و تلاش در جامعه

استاندار یزد گفت : ضروری است فرهنگ کار و تلاش در جامعه ترویج یابد و منزلت کار برای مردم مشخص شود .

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد ، کارگروه تخصصی اشتغال استان با حضور استانداریزد ،  معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری، مدیرکل حوزه استاندار ، مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری ، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ، مدیر کل اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و اعضای این کارگروه در سالن حمیدیا استانداری یزد برگزار شد .
"سید محمد میرمحمدی " در این جلسه ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهار داشت : باید آمار دقیق و شفافی از بیکاران و افراد جویای کار در استان در دست باشد تا برای ایجاد اشتغال به تناسب رشته تحصیلی و شرایط برای آن ها تصمیم گیری شود و بدانیم چه نوع مشاغلی را لازم است ایجاد کنیم .
وی ادامه داد : زمینه اشتغال در یزد فراهم است اما افراد جویای کار عمدتا به دنبال کار اداری  ودولتی هستند به همین دلیل ضروری است منزلت و ارزش وجودی کار مورد توجه قرار گیرد .
میرمحمدی افزود : لازم است نرخ بیکاری در سال ها ی گذشته بررسی و آمار دقیق و اطلاعات واقعی به دست آید تا بتوانیم عوامل افزایش بیکاری را شناسایی ، کنترل و از افزایش آن پیشگیری کنیم .
استاندار یزد با اشاره به رونق اقتصادی به عنوان مهمترین عامل ایجاد اشتغال ، خاطر نشان ساخت : باید در رشته های مختلف بازار کار ایجاد شده و  جوانان  بر اساس نیاز بازار و در رشته های  مورد نیاز فارغ التحصیل شوند .


ضرورت توجه بانوان استان به کارآفرینی


مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری نیز در این مراسم ، خواستار ایجاد کارگروه جداگانه ای برای رسیدگی به اشتغال بانوان شد و ادامه داد : در حال حاضر در یزد 65 درصد فارغ التحصیلان دانشگاهی را زنان تشکیل می دهند و عمدتا نرخ بیکاری استان از بیکاری بانوان سرچشمه می گیرد .
"فخرالسادات خامسی هامانه " اظهار داشت : متاسفانه برخی از زنان تمایل کمی به کارآفرینی و ایجاد اشتغال دارند و ترجیح می دهند در امور اداری و اجرایی به دلیل ریسک پذیری پایین، به فعالیت مشغول شوند.
وی افزود : استان یزد دارای پتانسیل های خوبی در زمینه گردشگری ، نساجی و صنایع دستی است و دولت حمایت های خوبی از این بخش دارد و این مهم می تواند زمینه اشتغال زنان را به خوبی فراهم کند .
خامسی هامانه در پایان سخنان خود ، تصریح کرد : عدم تمایل زنان و خانواده های آن ها به کارآفرینی ، نیاز به آموزش در این حوزه را مشخص می کند که لازم است آموزش و پرورش در این زمینه و منطبق با نیاز استان ، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی برای مردم یزد داشته باشد .
گفتنی است در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان گزارشی از آخرین وضعیت ثبت اطلاعات شاغلین در سامانه رصد اشتغال استان توسط دستگاههای اجرایی ، طرح درخواست جهاد کشاورزی استان در رابطه با پشتیبانی مشاغل خانگی و آخرین تغییرات نرخ بیکاری در استان ارائه شد.
 

افزودن نظرات