مصوبات جدید ستاد استانی کرونا اعلام شد

جانشین ستاد استانی کرونا در یزد مصوبات جدید این ستاد را اعلام کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد؛ مهندس علی اکبر عزیزی جانشین ستاد استانی کرونا در یزد   در حاشیه جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان یزد در گفتگو با خبرنگار معاونت؛ با بیان اینکه در این جلسه با توجه به شرایط استان مصوباتی را در نظر گرفتیم  گفت: یکی از مهمترین محورهای این جلسه بحث واکسیناسیون سراسری در استان با توجه به ابلاغیه ستاد ملی است چرا که بر اساس این ابلاغیه تمامی آحاد مردم باید در سال جاری یک دوز واکسن را دریافت کنند یعنی کسانی که دوز اول، دوم و سوم را دریافت کردند باید یک مرحله نیز امسال واکسن دریافت کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد افزود: علی الخصوص کسانی که دوز دوم را دریافت کردند تاکید داریم تا دوز سوم را هم دریافت کنند.

مهندس عزیزی پایین بودن میزان شیوع بیماری در ایام نوروز را علی رغم جمعیت بالای مسافران نوروزی انجام واکسیناسیون عمومی دانست و ابراز داشت: بر همین اساس از مردم درخواست میکنیم نسبت به تکمیل واکسیناسیون خود اهتمام جدی داشته باشند.

جانشین ستاد استانی کرونا در یزد در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه آموزش و پرورش و علوم پزشکی موظف شدند با حضور در مدارس و با اخذ رضایت اولیاء دانش آموزان شرایط واکسیناسیون دانش آموزان عزیز را فراهم کنند

مهندس عزیزی واکسیناسیون دانش آموزان 5 تا 11 سال را حائز اهمیت دانست و گفت: این طیف از دانش آموزان در معرض شدید ابتلا قرار دارند با توجه به اینکه شاید آنچنان نتوانند شیوه نامه های بهداشتی را رعایت کنند.


وی خاطر نشان کرد: تاکید همه پزشکان بر واکسیناسیون دانش آموزان است و والدین عزیز این اطمینان را داشته باشند که ما مسئولان در این زمینه پیش قدم بودیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد با تاکید بر واکسیناسیون همه کارکنان ادارت و دستگاه های دولتی ابراز داشت: همه کارمندان باید دوز سوم را دریافت کنند و بر این موضوع نظارت جدی صورت خواهد گرفت.


جانشین ستاد استانی کرونا در یزد، دریافت خدمات از دستگاه ها را منوط به دریافت دوزهای دوم و سوم واکسن عنوان کرد و ابراز داشت: تمامی مراجعه کنندگان ملزم به رعایت شرایط واکسیناسیون و استفاده از ماسک هستند و چنانچه مراجعه کننده ای این موضوع رعایت نکند اجازه ورود و دریافت خدمت از دستگاه مد نظر را نخواهد داشت.

مهندس عزیزی در پایان تاکید کرد: تمامی این سختگیری ها به خاطر خود مردم عزیز و جهت حفظ سلامت آنان است چرا که سلامتی مردم شریف استان خط قرمز ما بوده و بسیار حائز اهمیت است بنابراین امیدواریم هم استانی های بزرگوار در این امر خطیر نیز مانند همه صحنه های حساس کشور ما را یاری نمایند.

افزودن نظرات