استاندار یزد مطرح کرد:

نگاه سیاسی به مباحث علمی شایسته نیست

استاندار یزد اظهار داشت: ضرورت دارد تا در ارتباط با مباحث علمی و تحقیقاتی از بهره‌برداری‌های سیاسی دوری‌کنیم و صرفاً با نگاهی علمی به این موضوعات بپردازیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، روز چهارشنبه 28 بهمن‌ماه، همایش ملی مهندسی ژنتیک در خدمت تولید غذای سالم و توسعه پایدار با حضور استاندار یزد، دبیر کل خانه کشاورز ایران، جمعی از متخصصان و کارشناسان این حوزه در سالن باقرالعلوم دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد (ره) برگزار شد.
استاندار یزد در این مراسم خاطرنشان ساخت: اگر دروازه‌های علوم به روي جامعه‌ای بسته شود، پیشرفت آن جامعه با مشکل روبرو می‌شود.
«سید محمد میرمحمدی» بابیان اینکه می‌بایست در مباحث علمی به آینده نگاه کنیم؛ گفت: يكي از رسالت‌های محققان علمي و تحقيقاتي این است كه از گذشته تغذيه شوند و در حین حرکت روبه‌جلو هدف آينده را ترسيم و مسير پيمايش را معين کنند.
وی بابیان اینکه تشبیه کردن محصولات ترا ریخته به شمشیر دو لبه شایسته نیست، افزود: وقتي به موضوعی عنوان علمي اطلاق می‌کنیم منظور این است که آزمایش‌شده و نتيجه داده و ضمن اینکه نتايج آن روشن‌شده در سطح پايلوت عملياتي گردیده و جنبه عمومي به خود گرفته است، بنابراين جاي نگراني وجود ندارد، چراکه این‌گونه محصولات بر پایه‌ای علمی منطبق است.
میرمحمدی با اشاره به اینکه دنياي ژنتيك دنياي بسيار عظيم و گسترده‌ای است و پدیده‌های شگرف حياتي را در خود جای‌داده است، اظهار داشت: افرادی كه درزمینهٔ هاي علمي و پژوهشي تلاش می‌کنند گوشه‌ای از راز و رمز دنياي ژنتيك را كشف می‌کنند و در خدمت بشر قرار می‌دهند که نه‌تنها در ارتباط با بحث محصولات كشاورزي و تغذيه و امنيت غذايي ما مؤثر بوده بلكه در ارتباط با پدیده‌های حياتي، بهداشتي و درماني نيز از اين علم استفاده بهره خواهیم برد.
وی پیوند محصولات ترا ریخته (مهندسی ژنتیک) با سلامت غذای جامعه را ازجمله مهم‌ترین اتفاقات مطلوب در حوزه تولید محصولات غذایی سالم عنوان کرد و ادامه داد: همکاری و مشارکت فعال دانشگاه علوم پزشکی، حلقه تکمیلی چرخه تولید محصولات ترا ریخته در استان و کشور است.


ایفای نقش نخبگان علمی در انتخابات


میرمحمدی بر بخش دیگری از سخنانش به حضور مؤثر نخبگان و در انتخابات پیش رو اشاره کرد و افزود: نخبگانی چون شما وظیفه‌دارید در ترغيب و تشويق مردم ایفای نقش کنید و در حضور حداكثري مردم مؤثر واقع شوید.
 وی تصریح کرد: ضرورت دارد تا انتخابات به‌گونه‌ای برگزار شود تا اقتدار ملي تقویت شود تا دنيا به خود اجازه ندهد چشم طمع به‌نظام ما و ملت ما داشته باشد.
 استاندار یزد در پایان گفت: امروز با تلاش مجموعه مردم و به لطف حق‌تعالی در سطح قدرت‌های منطقه‌ای قرارگرفته‌ایم و در معادلات جهاني به جايگاه ویژه‌ای دست‌یافته‌ایم.
 

افزودن نظرات