معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد:

هیئت های مذهبی ستون خیمه اعتماد مردمی هستند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد هیئت‌های مذهبی را ستون خیمه اعتماد مردمی در جامعه دانست و اظهار داشت: ضرورت دارد همواره از نظرات مسئولان این هیئت‌ها و افراد تأثیرگذار در این عرصه استفاده کنیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری يزد، روز پنجشنبه 29 بهمن‌ماه نشست هم‌اندیشی استاندار يزد با هیئت‌های مذهبي و عزاداري استان با حضور معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار، مديركل حوزه استاندار، مديركل دفتر امور اجتماعي و فرهنگي استاندار و مشاور اطلاع‌رسانی و روابط عمومي استاندار يزد در سالن شهيد منتظر قائم استانداري برگزار شد.
«محمدعلی طالبی» در این نشست افزود: بحث نهادهای مدنی مربوط به جهان معاصر نیست و کشور ما از قرن‌ها پیش با این عنوان آشنا بوده است.
وی تاکید کرد: خوشبختانه نقش‌آفرینی نهاد مدنی در فرایندهای اجتماعی و فرهنگی در ایران و جمهوری اسلامی همواره وجود داشته است و استان یزد نیز از دیرباز با داشتن هیئت‌های مذهبی در این عرصه نقش‌آفرین بوده است.
طالبی خاطرنشان کرد: هیئت‌های مذهبی امروزه منوط به عزاداری‌ها نیستند و حضور این هیئت‌ها در عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی مشهود است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد در پایان بابیان اینکه حضور افراد متدین در هیئت‌های مذهبی یکی از نقاط قوت اینگونه نهاد ها است، تأکید کرد: در حال حاضر هیئت‌های مذهبی در محلات علاوه بر برپایی عزاداری‌ها و مراسم‌ مذهبی، اموراتی چون رفع مشکلات محله و مردم را نیز بر عهده‌دارند.
گفتنی است در ابتدای این جلسه جمعی از مسوولان هیئت های مذهبی استان دیدگاه های خود را مطرح کردند.
 

افزودن نظرات