استاندار يزد در جمع نامزدهاي انتخابات مجلس شوراي اسلامي استان يزد:

پاسخگو باشيد؛ چراکه در پرسش و پاسخ مسائل شفاف می‌شود

استاندار يزد اظهار داشت: با فصل انتخابات داوطلبین معرفی و شناخته می‌شوند و وقتي اين افراد پاسخگو باشند و مباحث با پرسش و پاسخ صورت گيرد، مسائل شفاف می‌شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری يزد، روز چهارشنبه 28 بهمن‌ماه نشست مشترك استاندار يزد، رئیس ستاد انتخابات استان و متصدیان برگزاري انتخابات با نامزدهاي تأييد صلاحيت شده مجلس شوراي اسلامي استان يزد در سالن منتظر قائم استانداري برگزار شد.
استاندار يزد در اين مراسم با اشاره به اينكه هر چه جامعه شفاف‌تر باشد امنيت بيشتري دارد؛ اظهار داشت: همه اشكالات دنياي امروزي ناشي از مخفی‌کاری است.
«سید محمد ميرمحمدي» بابیان اينكه نمايندگان هیچ‌گونه قدرت اجرايي ندارند؛ افزود: نمايندگان می‌توانند با بررسي خارج و درون كشور قوانيني را وضع كنند كه كشور را در اقتدار كامل حفظ و زمينه پيشرفت آن را فراهم نماید.
وي با اشاره به اينكه يك نماينده وقتي وارد مجلس شد ديگر يك فرد نيست تأكيد؛ كرد: نماینده‌ای كه بارأی مردم وارد مجلس شوراي اسلامي شد يك جمعيتي را نمايندگي می‌کند و اين نكته حائز اهميت است كه نمايندگي او، نمايندگي ستادهاي انتخاباتي خودش نيست و نمايندگي همه آحاد مردم اعم از آن‌هایی كه به او رأي داده‌اند و آن‌هایی كه رأي نداده‌اند است.
ميرمحمدي در بخش ديگري از سخنانش با يادآوري نظارت هميشگي خداوند متعال گفت: همه بايد خودمان را در محضر حق‌تعالی تصور كنيم و بدانيم كه اين نظارت‌های چندماهه چندساله پایان‌پذیر است و تنها او است كه نظارتی حقيقي دارد.
استاندار يزد بابیان اينكه خداوند توبه بندگان خود را می‌پذیرد مطرح كرد: متأسفانه در جامعه كنوني ما از ظرفيت توبه كمتر استفاده‌شده و اين مسئله جاي كار بسياري دارد.
وي از نامزدهاي انتخاباتي خواست كه همواره خدا را ناظر بر اعمال خود ببينند و از دادن وعده‌های غيرعملي و اجرايي كه در توان آنان نيست خودداري كنند.
ميرمحمدي نامزدی مجلس شوراي اسلامي را يك فرصت طلايي عنوان كرد و افزود: اين فرصتي است كه در اختيار شما داوطلبان گرامي قرارگرفته و مطلوب است با شناساندن خودتان به مردم و ارائه تجربيات، تخصص و ظرفیت‌های خود نسبت به جلب رأي مردم اقدام كنيد.
استاندار يزد در بخش پاياني سخنان خود مشاركت بالاي مردم در انتخابات 7 اسفند را دست‌یافتنی خواند و خاطرنشان ساخت: حضور مردم ناشي از اعتقاد به‌نظام و شرع و اعتماد به دست‌اندرکاران برگزاري انتخابات است که خوشبختانه هر دو اين موارد تاكنون فراهم‌شده است.


تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات اندیشیده شده است


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد و رئیس ستاد انتخابات استان نیز در این نشست گفت: که تاکنون آنچه می‌بایست درزمینه برگزاری انتخابات سالم و قانونمند انجام شود صورت گرفته است و جای هیچ‌گونه نگرانی نیست.
«محمدعلی طالبی» بابیان اینکه همه تلاش خود را انجام داده‌ایم تا حضور حداکثری مردم در انتخابات پیش رو محقق شود؛ تأکید کرد: بخشی از این حضور حداکثری به ارائه نظرات داوطلبین و بیان توانمندی‌ها و تخصص‌های آنان دارد، ضرورت دارد تا داوطلبین با تبیین مسائل مختلف جامعه مردم را تشویق به حضور در پای صندوق‌های رأی نمایند.


امکان رد صلاحیت داوطلبین تا روز انتخابات


در ابتداي اين جلسه رئيس شوراي نظارت بر انتخابات استان گفت: شوراي نگهبان در بررسی‌های خود به‌هیچ‌وجه مسائل جناحي را لحاظ نكرده و با استفاده از استعلام‌ها و بررسی‌های محلي نسبت به ارائه نظراتش اقدام كرده است.
«حجت‌الاسلام‌والمسلمین ناصر محمدي» افزود: افتخار این نیست که تعداد زیادی برای 4 کرسی مجلس استان رقابت کنند، بلکه افتخار این است که از بین خوبان اصلح را انتخاب کنیم.
وی بابیان اينكه تا روز انتخابات امكان رد صلاحيت داوطلبين وجود دارد افزود: نظارت استصوابی شوراي نگهبان ايجاب می‌کند كه این‌گونه عمل كند.
این مقام مسئول با اشاره به اينكه هرگاه مدرك جديدي تا روز انتخابات به دست ما برسد، نظر خودمان را تغيير می‌دهیم؛ تأکید کرد که شوراي نگهبان همواره صادق و امين است.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدي با مطرح كردن اين موضوع كه هيچ تقلبي در انتخابات صورت نمی‌گیرد تصريح كرد: تنها تقلب احتمالي عرصه انتخابات اين است كه داوطلبي غير ازآنچه هست خودش را معرفي كند و قصد فريب مردم را داشته باشد.
رئيس دفتر شوراي نگهبان در يزد در پايان سخنانش داوطلبان را به رعايت قانون درزمینه فعالیت‌های تبليغاتي فراخواند و عنوان كرد: درصورتی‌که ضد قانون اقدام شود، راه براي بررسي مجدد صلاحيت و اقدامات بعدي باز است.
 

افزودن نظرات